2018-08-03T10:21:02+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Szafranki. Kompletnie pijany kierowca skończył rajd w rowie

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
1
1

Kompletnie pijany kierowca został ujęty w Szafrankach (pow. ostrołęcki). Mężczyzna wjechał swoim volvo do rowu, po czym został ujęty przez rozsądnego przechodnia i przekazany policji.

Wczoraj około godziny 19:00 dyżurny ostrołęckiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pijanego kierowcy w Szafrankach. Po chwili na miejscu byli policjanci z Myszyńca, gdzie zastali w rowie osobowe volvo. Następnie  pojazdu podeszło dwóch mężczyzn. Według wstępnych ustaleń kierujący osobówką jadąc w kierunku Kadzidła na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w skarpę.

Po zdarzeniu przez kilka minut próbował wyjechać z rowu ponownie na drogę, na szczęście bezskutecznie, ponieważ w wyniku zdarzenia jedno z kół osi napędowej pojazdu było w powietrzu. Jednak kierowca miał ogromną determinację, aby odjechać z miejsca zdarzenia. Poprosił postronną osobę o pomoc w wypchnięciu jego pojazdu.

Na szczęście świadek zdarzenia, widząc stan mężczyzny, który ewidentnie wskazywał na obecność w jego organizmie alkoholu, zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. Być może takim zachowaniem uratował życie bezmyślnemu kierowcy oraz innym niewinnym osobom. Kierowcą volvo okazał się 65 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna miał problemu z utrzymaniem równowagi, a kontakt z nim był bardzo utrudniony.

Przyczynę jego determinacji, aby wyjechać autem z rowu, szybko wyjaśniło badanie trzeźwości. Alkomat wykazał w organizmie 65 – latka ponad 2 promile alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W niedługim czasie będzie on musiał odpowiedzieć za swoje zachowanie przed sądem.

- Prosimy o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Jedną złą decyzją możemy stracić nie tyko prawo jazdy, ale życie swoje, naszych bliskich, bądź zupełnie niewinnych osób. Zgodnie z obowiązującym prawem jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia asp. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×