zdjecie 3423
zdjecie 3423
zdjecie 3423
2013-09-01T18:05:03+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szef jednej z ostrołęckich siłowni odpowie za bicie psa [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

REKLAMA
Trzyletni doberman „Julia” odebrany przez „Pogotowie dla Zwierząt” i policję Trzyletni doberman „Julia” odebrany przez „Pogotowie dla Zwierząt” i policję
REKLAMA

Do dwóch lat więzienia grozi jednemu z właścicieli siłowni w Ostrołęce. Co najmniej przez kilka miesięcy znęcał się nad 3 – letnią suczką, dobermanką.

Chore zwierzę utrzymywane było w rażących warunkach, świadkowie twierdzą, iż było bite. Policjanci dokonujący przeszukania pomieszczeń ujawnili, iż na drzwiach pomieszczenia, za którym przebywał pies znajdowała się… strzelnica sportowa. Wiele ze śrucin przebiło drzwi i trafiło w ściany, obok której pies leżał.

O tym, iż w pomieszczeniu gospodarczym przebywa pies „Pogotowie dla Zwierząt” dowiedziało się w miniony czwartek.
Klienci siłowni zgłaszali nam, iż trzyletnia suczka dobermanka nie wychodzi na spacery. Z pomieszczenia wydobywa się fetor. Pies miał być chory, cały spuchnięty, bez dostępu do jedzenia i wody – mówi Grzegorz Bielawski, z „Pogotowia dla Zwierząt”, który odbierał telefonicznie zgłoszenie.

Reakcja inspektorów organizacji była natychmiastowa. Na drugi dzień z rana byli już w Ostrołęce i wraz z policją udali się pod wskazany adres. Właściciel siłowni poproszony o okazanie psa zamknął się najpierw z nim na klucz w pomieszczeniu, zaczął chować różne sprzęty i sprzątać. Nie wpuścił tam mundurowych. Dopiero po chwili na wyraźny ich rozkaz otworzył drzwi, aby psa mogli zobaczyć inspektorzy ds. ochrony zwierząt.

- Pies mieszkał w rażących warunkach, bez dostępu do jedzenia i wody. Bardzo bał się człowieka. Łapy suczki było mocno spuchnięte, chora skóra na całym ciele psa na pewno będzie wymagała długotrwałego leczenia – mówi Beata Wyrobek z „Pogotowia dla Zwierząt”.

Dalsze przebywanie zwierzęcia w tym miejscu zagrażało nie tylko utracie zdrowia psa, ale także i życia. Właściciel nie chciał wydać psa. - Dajcie mi godzinę, a udam się nią do lekarza weterynarii i zacznę go leczyć – prosił kontrolujących. Suczka o imieniu „Julia” została jednak odebrana mężczyźnie. - Miała intensywne ropne zapalenie skóry, warg, kończyn i skóry podbrzusza. Ma zaczerwienione, wilgotne przestrzenie między palcami oraz ropiejące zmiany w przestrzeniach międzypalcowych. Stwierdziłam także zapalenie w kanałach słuchowych – mówi Małgorzata Mikuła, lekarz weterynarii, która opatrywała psa po odbiorze.

Sprawcą znęcania się nad psem zajęła się Komenda Miejska Policji w Ostrołęce. Śledczy dokonali oględzin w pomieszczeniu, gdzie przebywała dobermanka. Technicy policyjni znaleźli sporo śrutu po nabojach na ścianach kantorka, gdzie przebywało zwierzę. Okazało się, iż z drugiej strony drzwi zawieszone była tarcza do której obecne w lokalu osoby strzelały z broni. Pociski więc przebijały drzwi i ostatecznie przelatywały obok ukrytego na zapleczu psa.

Właścicielowi za znęcanie się nad psem grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata psa. Tymczasem „Pogotowie dla Zwierząt” zbiera środki na leczenie zwierzęcia Aby uratować psa potrzebne są codzienne wizyty u lekarza weterynarii, antybiotyki, okłady itp. Koszt leczenia tylko za kilka pierwszych wizyt wyniesie ponad 1000 zł. Dlatego potrzebne jest wsparcie.

Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”
Pl. Pocztowy 4/6, 64-980 Trzcianka
nr konta 81 1090 1043 0000 0001 1986 0256
z dopiskiem „Pomoc dla Juli”

REKLAMA
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×