2013-04-22T18:43:49+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Szepietowo: Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 651
REKLAMA

Przez dwa dni Szepietowo przeżywało istne oblężenie, a to za sprawą ogrodników, działkowców i sadowników, którzy licznie przybyli na Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie.

Blisko 180 wystawców i kilkanaście tysięcy zwiedzających odwiedziło 20 i 21 kwietnia tereny wystawowe Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Na targach można było kupić wszystko to, co na wiosnę potrzebne jest w sadzie czy w ogrodzie tj.: sadzonki drzew, krzewów owocowych i ozdobnych, setki odmian roślin, cebulki kwiatów, nawozy, a także meble i małą architekturę ogrodową, narzędzia i maszyny ogrodowe. Sprzedawcy mieli pełne ręce roboty, zwiedzający nie tylko oglądali, ale robili duże zakupy.

Na szepietowskich targach furorę robiły nie tylko rośliny, ale również regionalne przysmaki. Zwiedzający mogli zaopatrzyć się w chleb na zakwasie, swojską wędlinę, ser koryciński, a także oscypki. Na deser były mrowiska i sękacze, a do popicia kwas chlebowy, podpiwek i domowe nalewki.

10 ton makulatury i 5 tysięcy wydanych leśnych sadzonek – to bilans tegorocznej akcji „Drzewko za makulaturę”. Wspólne przedsięwzięcie Nadleśnictwa Rudka, PODR w Szepietowie i Firmy „Dary Natury” cieszyło się ogromnym powodzeniem. Już przed otwarciem targów ustawiały się kolejki chętnych do wymiany makulatury. Nadleśnictwo Rudka swoją obecność na targach sygnalizowało poprzez piękną grę na rogu myśliwskim.

Hitem targów uznano jagodę Goji, roślina została doceniona za lecznicze, konsumpcyjne i ozdobne walory. Pnącze przywieźli do Szepietowa Państwo Grzymałowie, właściciele firmy „Cztery pory roku” z Łomży. Niezwykle okazale prezentowało się stoisko firmy „Drewnopol” z architekturą ogrodową, które otrzymało tytuł „Najatrakcyjniejsze stoisko”. Najbogatszą ofertę prezentowało Gospodarstwo Ogrodnicze „Kraina Zieleni” Agaty i Roberta Żebrowskich z Osip Lepertowizny. Wśród wyrobów pszczelich doceniono zestaw miodów z owocami i bakaliami z Gospodarstwa Pasiecznego Bartnik Sokólski.

Targi ogrodnicze to nie tylko okazja do zakupów, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zadbał o elementy edukacyjne. Targom towarzyszyły wykłady m.in. na temat zasad estetycznego zagospodarowania wsi i zagród wiejskich, czy warsztaty samodzielnego wykonania ula. Podczas targów można było skorzystać z fachowego doradztwa, swoje stoiska miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Nie brakowało konkursów, w namiocie PODR można było sprawdzić swoją wiedzę nt. znajomości nasadzeń, najlepsi otrzymali drzewka. Pomyślano również o najmłodszych. Dzieci bawiły się na zjeżdżalniach i karuzelach.

Zapraszamy do Szepietowa na kolejne targi już w maju – 25 i 26 maja Zielona Gala i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×