2018-02-14T09:51:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Szkolenie i zawody strzeleckie dla sołtysów i liderów z powiatu ostrołęckiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7526
zdjecie 7526
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
2
0
2

Zawody strzeleckie, szkolenie i konferencja – to punkty programu spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Aktywniejsi Razem oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. W wydarzeniu uczestniczyli sołtysi, liderzy oraz działacze z powiatu ostrołęckie, a za sprawą delegacji z Ukrainy spotkanie nabrało iście międzynarodowego charakteru.

„I Turniej, konferencja i szkolenie sołtysów, liderów i działaczy powiatu ostrołęckiego” odbył się w piątek, 9 lutego. Spotkanie otworzył turniej strzelecki na nowoczesnej strzelnicy przy Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle. Tu uczestnicy stanęli do szranków strzelając z karabinka sportowego kbks, celując do tarczy oddalonej o 50 metrów. Blisko 50 uczestników oddało po 3 strzały próbne, a następnie 10 ocenianych.

Najlepszy okazał się Rafał Kaczmarczyk, sołtys Dzbenina (gmina Rzekuń). Zdobył 91 pkt. na 100 możliwych. Taką samą liczbę punktów miał Artysyuk Voiodumur, sołtys Borochova, Vyshiv, Dibrova  z regionu wołyńskiego. Jednak trafił on jedną dziesiątkę wewnętrzną mniej i dlatego  zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce i 89 pkt. zdobył Adam Kołodzieczyk.

W kwalifikacji drużynowej 1. miejsce przypadło czteroosobowej drużynie „Wyszywanki” z Ukrainy - 329 pkt., drugie „Kurpie Naprzód” -314 pkt.;  trzecie zaś zdobyli  „Ułani”,  sołtysi gminy Rzekuń - 299 pkt.

Następie w restauracji „Augustyniak” w Ostrołęce odbyła się druga część spotkania: konferencja i szkolenie, którego myślą przewodnią było: „Bezpieczeństwo, rozwój, integracja”. Na konferencji omawiano m.in.: Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzie wskazujące zagrożenie i poprawiające bezpieczeństwo lokalne oraz funkcjonalność aplikacji „Moja komenda”, którą przedstawiła sierż. sztab. Aneta Waracka.  Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł  zgromadzonym uczestnikom, w tym  gościom z regionu wołyńskiego na Ukrainie, przedstawił strukturę powiatu ostrołęckiego i  inwestycje przez niego realizowane. Szczególnym zainteresowaniem gości z Ukrainy cieszyły się  zmiany, jakie dokonały się w naszym  powiecie po wstąpieniu Polski w struktury Unii Europejskiej.  

Głos zabrał także Marian Krupiński, radny sejmiku województwa Mmowieckiego, który mówił o tym jak zmieniło się w tym czasie województwo mazowieckie.

Następnie starosta Stanisław Kubeł wręczył zwycięzcom turnieju strzeleckiego puchary i pamiątkowe dyplomy, a radny Marian Krupiński pamiątkowe nagrody.

Głos zabrała członkini Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, omawiając sposoby aktywizacji mieszkańców na przykładzie mazowieckiej  wsi Opypy.

Prezentacją „Mała Ojczyzna” sołtysi gm. Rzekuń przedstawili historię, rozwój i działania na terenie parafii Przytuły Stare.

Występ KGW Chudkoziomki i wspólne śpiewanie na scenie z gośćmi z Ukrainy umilił oczekiwanie na posiłek. Przy wspólnej kolacji był czas na poznanie się i wymianę doświadczeń sołtysów, działaczy, liderów z kilku gmin powiatu ostrołęckiego m.in. Rzekuń, Lelis, Olszewo-Borki, Kadzidło i Troszyn.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×