zdjecie 3009
2018-09-09T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szorstka przyjaźń Kleczkowskiego i Popielarza. Radny PO nie bierze na poważnie kandydata swojej partii?!

REKLAMA
Mariusz Popielarz i Maciej Kleczkowski - partyjni koledzy, a jednak konkurenci
REKLAMA
2
2
30

Wydaje się, że relacje radnego Macieja Kleczkowskiego z partyjnym kolegą Mariuszem Popielarzem uległy ostatnio znacznemu ochłodzeniu. Kleczkowski najpierw zdecydował się na start do wyborów z konkurencyjnego komitetu, a teraz niekoniecznie poważnie bierze pod uwagę możliwość, że mieszkańcy postawią na kandydata Koalicji Obywatelskiej. Zorganizował sondę, w której nie wziął nawet pod uwagę Mariusza Popielarza.

Facebookowy profil Macieja Kleczkowskiego do tej pory służył do promocji miasta poprzez spacery lub do autopromocji radnego, który nawet słuchał starych przebojów przed kamerą, rozmawiając przy tym z widzami. Teraz nie ma już wątpliwości, że chodziło o wyborczą grę. Od kilku dni Kleczkowski mocno promuje na swoim profilu tematy polityczne. Widać, że rośnie ciśnienie przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Radny Platformy Obywatelskiej zorganizował na Facebooku sondę wyborczą z udziałem dwóch kandydatów na prezydenta Ostrołęki - Janusza Kotowskiego i Łukasza Kulika. To swoisty pstryczek dla Mariusza Popielarza, wieloletniego kolegi Kleczkowskiego z PO. Wydaje się, że Kleczkowski nie bierze go na poważnie w przedwyborczych rozważaniach. Choć obaj panowie prawdopodobnie nadal są członkami jednej partii (miesiąc temu Mariusz Popielarz - szef ostrołęckich struktur - potwierdził, że Kleczkowski należy do Platformy Obywatelskiej), to grają w zupełnie inne karty. Na Facebooku można tworzyć sondy tylko z dwiema odpowiedziami, a Kleczkowski pokazał jasno, kogo bierze na poważnie w wyborach na prezydenta Ostrołęki.

Innego zdania są czytelnicy serwisu eOstroleka.pl. W zorganizowanej w czerwcu sondzie wyborczej najwięcej głosów uzyskał Jakub Frydryk z ruchu Bezpartyjne Miasto - 38,6%. Drugi był Łukasz Kulik z poparciem 25,8% spośród 1293 głosujących.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Ewentualną drugą turę zaplanowano na 4 listopada. Obecnie jest czterech kandydatów na prezydenta - w kolejności alfabetycznej: Jakub Frydryk (Bezpartyjne Miasto), Janusz Kotowski (PiS), Łukasz Kulik (Ostrołęka dla Wszystkich) i Mariusz Popielarz (Koalicja Obywatelska). Niewykluczone, że kandydował będzie także Bartłomiej Bodio z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Wydarzenia
×