2018-09-09T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szorstka przyjaźń Kleczkowskiego i Popielarza. Radny PO nie bierze na poważnie kandydata swojej partii?!

REKLAMA
Mariusz Popielarz i Maciej Kleczkowski - partyjni koledzy, a jednak konkurenci
2
2
30

Wydaje się, że relacje radnego Macieja Kleczkowskiego z partyjnym kolegą Mariuszem Popielarzem uległy ostatnio znacznemu ochłodzeniu. Kleczkowski najpierw zdecydował się na start do wyborów z konkurencyjnego komitetu, a teraz niekoniecznie poważnie bierze pod uwagę możliwość, że mieszkańcy postawią na kandydata Koalicji Obywatelskiej. Zorganizował sondę, w której nie wziął nawet pod uwagę Mariusza Popielarza.

Facebookowy profil Macieja Kleczkowskiego do tej pory służył do promocji miasta poprzez spacery lub do autopromocji radnego, który nawet słuchał starych przebojów przed kamerą, rozmawiając przy tym z widzami. Teraz nie ma już wątpliwości, że chodziło o wyborczą grę. Od kilku dni Kleczkowski mocno promuje na swoim profilu tematy polityczne. Widać, że rośnie ciśnienie przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Radny Platformy Obywatelskiej zorganizował na Facebooku sondę wyborczą z udziałem dwóch kandydatów na prezydenta Ostrołęki - Janusza Kotowskiego i Łukasza Kulika. To swoisty pstryczek dla Mariusza Popielarza, wieloletniego kolegi Kleczkowskiego z PO. Wydaje się, że Kleczkowski nie bierze go na poważnie w przedwyborczych rozważaniach. Choć obaj panowie prawdopodobnie nadal są członkami jednej partii (miesiąc temu Mariusz Popielarz - szef ostrołęckich struktur - potwierdził, że Kleczkowski należy do Platformy Obywatelskiej), to grają w zupełnie inne karty. Na Facebooku można tworzyć sondy tylko z dwiema odpowiedziami, a Kleczkowski pokazał jasno, kogo bierze na poważnie w wyborach na prezydenta Ostrołęki.

Innego zdania są czytelnicy serwisu eOstroleka.pl. W zorganizowanej w czerwcu sondzie wyborczej najwięcej głosów uzyskał Jakub Frydryk z ruchu Bezpartyjne Miasto - 38,6%. Drugi był Łukasz Kulik z poparciem 25,8% spośród 1293 głosujących.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Ewentualną drugą turę zaplanowano na 4 listopada. Obecnie jest czterech kandydatów na prezydenta - w kolejności alfabetycznej: Jakub Frydryk (Bezpartyjne Miasto), Janusz Kotowski (PiS), Łukasz Kulik (Ostrołęka dla Wszystkich) i Mariusz Popielarz (Koalicja Obywatelska). Niewykluczone, że kandydował będzie także Bartłomiej Bodio z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 10:45 09-09-2018,   87%
Odejdź Maćku z WORD, zachowaj się honorowo!
odpowiedz   •   oceń :  
~Andersen, 11:11 09-09-2018,   59%
A ja spokojnie głosuję na Janusza Kotowskiego:) Oddam prawdziwy głos, w przeciwieństwie do wirtualnej zabawy sztabów wyborczych p. Frydryka i p. Kulika organizujących sondy:) Pamiętacie bajkę w której pada pytanie: "Powiedz lustereczko przecie kto najpiękniejszy jest na świecie?". Oczywiście "njapiękniejszą" była pytająca, jak w tych sondach...a teraz pora na start hejterów, co i tak nie zmieni mojego zdania.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:21 09-09-2018,   43%
@~Andersen Ostrołęka Samorządowa też pisze jak pisze i nikt nie zwraca uwagi. Głosuję spokojnie na kogokolwiek tylko nie na Kotowskiego. Liczba osób wkwwionych  w kilometrowych korkach nawet w piątek po 19 mówi sama za siebie. Prócz urzędasów nikt na was nie zagłosuje!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:22 09-09-2018,   40%
@~Andersen Dzięki takim jak ty,andersen,niema już dworca,połączeń,itd.w spôłkach niech dalej działa rodzina znajomi.bawmy się dalej,mamy zielone swiatło
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 11:27 09-09-2018,   65%
Jak to nie ma dworca?
odpowiedz   •   oceń :  
~Rozczarowana, 11:33 09-09-2018,   40%
@~Andersen Pan Kotowski stracił zaufanie bardzo wielu mieszkańców przez te wszystkie utrudnienia.

Na kogo, więc glosować?, bo mieszkańcy mają już dość od dłuższego czasu, problemy z komunikacją są straszne, rozkład jazdy MZK katastroficzny nie dopasowany do godzin pracy czy nauki oraz z koleją, doszedł brak połączeń daleko miejskich, i te ciągłe naprawy nowej przeprawy, łatanie ulic z beczkowozów, teraz doszły problemy z rejonizacją i planem lekcji w szkołach. Inne miasta nie mają tych problemów, a ludziom żyje się lżej, wiec skąd taki brak organizacji.

My niestety nie będziemy już głosować na pana prezydenta, muzeum i fontanna to ekstrawagancja władzy, gdy są problemy ze szkołą, brakiem przedszkoli i żłobków.
Jak mają sobie poradzić młodzi pracujący rodzice w tak nieprzyjaznym dla nich mieście? Pozostaje tylko wyjechać. Ludzie młodzi nie wracają, a starzy rodzice zostają sami bez opieki. Władze nie reagują na apel o pomoc mieszkańców. Co my mamy robić? Ile pieniędzy idzie na straż miejską, ile idzie na nagrody i premie? Czemu te pieniądze nie zasilają budżetu oświaty w mieście? Który z kandydatów pomoże mieszkańcom. Czemu radni nie reagują, a reprezentują nad od wielu lat.
Czy ktoś jeszcze myśli o mieszkańcach czy tylko o stołkach, nagrodach i premiach?

Proszę o konkretne propozycje na rozwiązanie konkretnych problemów dla umordowanych tą sytuacją mieszkańców, a pójdziemy głosować.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:36 09-09-2018,   59%
Co ma Kotowski do korków?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:37 09-09-2018,   70%
@~Rozczarowana Który kandydat myśli o mieszkańcach, a nie tylko o stołkach, nagrodach i premiach?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:45 09-09-2018,   45%
Inni nie maja tylu kolegów partyjnych z rodzinami do ulokowania. Zresztą 12 lat przy władzy i nie przyciągnęli inwestorów, nie ma nowych zakładów pracy i fabryk, z nie pozyskują dotacji (w rankingach na szarym końcu), gdy Łomża i Siedlce zarządzane przez PiS nas wyprzedzają pod każdym względem. Zadłużają miasto ostatnio wypościli obligacje za 30 milinów złotych, a ile zostało w kasie? Szczytem jest wypłacanie sobie gigantycznych nagród, premii i ukrywanie tego przed mieszkańcami. Takie cuda tylko w Ostrołęce.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:46 09-09-2018,   35%
@~tępiciel lemingów Te coś nazywasz dworcem???? nie wstyd ci???to już wyjaśnia twoje wpisy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:51 09-09-2018,   34%
@~tępiciel lemingów Tak gospodarują miastem, że jako nieliczni w kraju nie są właścicielami dworca, przez co straciliśmy większość połączeń z regionem,  gdy rząd PiS wszędzie inwestuje, oni nic nie dostają, nawet połączeń kolejowych bezpośrednich nie mamy ze stolicą. A na konwencji PiS wszędzie płyną pieniądze do samorządów, a nasi nic tylko zadłużają miasto i mieszkańców.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 13:00 09-09-2018,   67%
Przecież miasto nigdy nie było gospodarzem dworca PKS. Co ma miasto do połączeń w powiecie i województwie? Przecież po prywatyzacji należy to do obowiązków prywatnych przewoźników. Miasto ma obowiązek dbania o komunikacje na terenie miasta. Żaden samorząd nie prowadzi przewozów na tym dworcu. Co miasto ma do połączeń kolejowych? Tu raczej ma najwięcej samorząd województwa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:48 09-09-2018,   42%
Jeżeli Kotowski wygra te wybory to będzie prawdziwy cud. PiS popełnił ogromny błąd stawiając jeszcze raz na niego. Powinien wystartować młody Grabowski i ta świeżość by zwyciężyła. Ale to nie nasz problem. Wszyscy za #KotowskiOut
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:44 09-09-2018,   32%
Kościół ma sześć swoich bardzo dobrze wyposażonych placówek. Kościół ma w naszym mieście  wykształcone i fanatyczne kadry, które wywierają wpływ na większość mieszkańców począwszy od dzieci przedszkolnych po starców. To oni będą walczyć o to aby przy władzy w Ostrołęce zostali dotychczasowi katecheci. To są ludzie spolegliwi i posłuszni ich nakazom. To ta załoga watykańska przy pomocy fanatyków religijnych pobudzonych w czasie kampanii  wyborczej da mandat  dotychczasowym włodarzom. Tylko maksymalna mobilizacja pozostałej części społeczeństwa może spowodować zmiany tego układu trwającego już tyle lat. Ja uważam, że ten ,,cud,, może zdarzyć się i przez następne pięć lat będziemy żyć tak jak teraz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Fakty, 11:51 09-09-2018,   67%
Realne wsparcie z pieniędzy rządowych i nowych programów może zapewnić prezydent Kotowski, co zresztą widać w ostatnich miesiącach.Reszta kandydatów oczywiście też może jeździć do Warszawy, na wycieczki. Jeżeli jeszcze sejmik (na co wskazują sondaże) będzie rądzony przez PiS to już nie ma wątpliwości kto otrzyma wsparcie. Można się oczywiście obrazić i zagłosować na pana Kulika, który był w SLD, a teraz wspiera go radny z PO. Oczywiście można też wtedy nawet zorganizować spacer do samej Warszawy;)
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:10 09-09-2018,   28%
@~Fakty Morawiecki powiedziął że to nie ma znaczenia. Nie słuchałeś swojego premiera?
odpowiedz   •   oceń :  
~Mrok, 11:55 09-09-2018,   75%
Wśród Frydryka są ludzie  mający coś wspólnego z PiS. Powinni szczerze to wyjaśnić, żeby nie było wątpliwości czemu ma służyć Bezpartyjne Miasto Ostrołęka. Kulikowi sojusz z Kleczkowskim może bardziej zaszkodzić niż pomóc
odpowiedz   •   oceń :  
~bezpartyjny, 12:09 09-09-2018,   34%
@~Mrok Nie kłam, nie ma ani jednej osoby, ktora jest członkiem jakiejkolwiek partii politycznej
odpowiedz   •   oceń :  
~Czekamy na zmiany, 11:58 09-09-2018,   29%
Mieszkańcom potrzebny jest dobry zarządca i gospodarz ma rozwijać miasto, rozwiązywać problemy mieszkańców, a nie odsyłać ich z kwitkiem.

Zamiast opluwać się nawzajem, zacznijcie pracować nad propozycjami dla rozwiązania nagromadzonych latami problemów, z którymi borykają się mieszkańcy, a które się nasiliły w ostatnim okresie. Panuje totalny chaos i dezorganizacja. Niech ktoś zacznie nad tym panować i zarządzać jak należy. My mieszkańcy czekamy na konkretne propozycje, bo muzeów, fontann, pomników chyba nam wystarczy na długi okres czasu. Gdzie są nowe mosty, przedszkola, żłobki, miejsca pracy, połączenia autobusowe i kolejowe naszego miasta z Polską? Czy my mamy żyć jak w więzieniu za karę? A za co to kara? za to, że chcemy trochę szczęścia naszych rodzin i przyszłości dla naszych dzieci, a musimy męczyć się, bo włodarze zgotowali nam taki los za nasze pieniądze. Proszę się skupić na tym co kandydaci mogą dla mieszkańców, a nie na tym co mogą dla swoich partii. Czekamy na odpowiedzi do wyborów, chcecie żyć za nasze to pracujcie dla nas, a nie dla kolesi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:01 09-09-2018,   73%
@~Czekamy na zmiany Co mają do zaoferowania kandydaci do władz miasta?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:53 09-09-2018,   96%
Kleczkowski skacze z kwiatka na kwiatek, byle do miodu. Niczym szwagier.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:57 09-09-2018,   89%
I co oni takiego zrobili dla miasta? I co mają do zaoferowania z Kulikiem?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:23 09-09-2018,   90%
Naprawe chodnikow na trasach spacerowych Kleczkowskiego i dofinansowanie do zakupu kamerek
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:24 09-09-2018,   86%
Znizke na sadzonki w sklepie Kulika
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:27 09-09-2018,   24%
Co Kotowski ma wspolnego z korkami ? Lepiej zamknac stary most i zostawic sprawe samej sobie ? Przeprawa jest a ze samochodow w miescie przybywa z dnia na dzien to juz indywidualna sprawa kazdego mieszkanca
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 15:10 09-09-2018,   81%
Czy stary most był czy go by nie było, to kroki byłyby takie same. A nawet miasto byłoby gorzej zakorkowane, bo jeździłyby ciężarówki po starym moście.

Tu trzeba było za rządu PO i PSL budować nowy most poza miastem lub wyprowadzić tranzyt inną drogą z miasta.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:23 09-09-2018,   94%
Hahahah panie kleczkowski co pycha z Pana bije. Nie zagłosuje na Kulika tylko dlatego że taka arogancja się Pan zachował.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:45 09-09-2018,   100%
Ta sonda to bzdura.  Dwóch kandydatów.  Co trzeba mieć w głowie.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Tyranozaur, 19:26 09-09-2018,   100%
Pan Bocian w zeszłym roku transmitował obamostroleckir
Kluby piłkarskie dziś na pytanie dlaczego tylko jeden odpowie bo mniej laików i udostępnien. O sondach sklocajacych mieszkańców nie wspomnę.
A Pan panie fryderyku niech nie słucha podpowiadaczy i pytam czemu dziwnym trafem po pana opuszczeniu w zeszłym roku siatkówka ostrolecka się nie podniosła dlaczego pan nie starał się tego utrzymać. Jeśli się mylę proszę o odp.
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 21:14 09-09-2018,   100%
Droga opozycją przestancie  strzelac fochy tylko dogadajcie się, bo was kotek pogodzi, a to byloby najgorsze  wyjscie
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń