2021-05-15T19:44:48+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, TYLKO U NAS

Ta sprawa wstrząsnęła naszym regionem. Kolejny wyrok sądu poznamy jeszcze w maju

REKLAMA
REKLAMA
1
0
8

Jeszcze w maju Sąd Apelacyjny w Białymstoku wyda wyrok w sprawie dotyczącej śmierci mieszkanki gminy Łyse, nad którą przez lata mieli znęcać się mąż i syn. Kobieta zmarła po tym, jak jeden z oprawców odgiął jej kręgosłup szyjny, powodując szereg obrażeń. Prokuratura nie zgadza się z wyrokiem, jaki zapadł w ostrołęckim sądzie.

Dramat Krystyny K.

W październiku 2020 roku ujawniliśmy wyrok Sądu Okręgowego w Ostrołęce, jaki zapadł w sprawie śmierci Krystyny K. Opisywaliśmy to tutaj.

Do szokujących wydarzeń doszło 19 kwietnia 2019 roku w Dębach (gm. Łyse, pow. ostrołęcki). Jak ustalił sąd, uznając oskarżonego syna pokrzywdzonej za winnego popełnionego czynu, Mariusz K. uderzał swoją matkę w głowę i kopał po całym ciele, a następnie odgiął jej kręgosłup szyjny do tyłu, co spowodowało szereg obrażeń. Kobieta zmarła. Znaleziono ją wiszącą przy schodach do domu - tak próbowano upozorować jej samobójstwo.

Mariusz K. nie usłyszał jednak wyroku za zabójstwo, a za znęcanie się i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Sąd wymierzył mu karę 7 lat więzienia. Z kolei mąż ofiary, Ryszard K., usłyszał wyrok za to, że "upozorował śmierć Krystyny K. poprzez powieszenie i w taki sposób zacierał ślady przestępstwa popełnionego przez swojego syna", jak również za to, że przez wiele lat znęcał się nad żoną. Kara - rok więzienia, na poczet której zaliczono już tymczasowe aresztowanie, uznając ją tym samym za zakończoną. Wyrok jest nieprawomocny.

Wyrok 27 maja

Informacja podana przez eOstrołękę wzbudziła dużą dyskusję w kwestii wymiaru kary dla oskarżonych. Informacja pojawiła się nawet w głównym serwisie informacyjnym jednej z największych telewizji. Poruszający reportaż w tej sprawie ukazał się również w jednej z ogólnopolskich gazet.

Prokurator Rejonowy w Ostrołęce nie zgodził się z wyrokiem Sądu Okręgowego w Ostrołęce w sprawie Ryszarda K. i Mariusza K. i złożył apelację. Rozprawa odbyła się 13 maja w Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku. Jak się dowiedzieliśmy, ogłoszenie wyroku zostało odroczone do czwartku 27 maja. Wówczas dowiemy się, jak w tej sprawie orzeknie sąd drugiej instancji.

REKLAMA
Więcej o: sąd, kryminalne
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×