2022-08-03T11:27:12+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tak w przyszłości ma wyglądać port w Ostrołęce [WIZUALIZACJA]

REKLAMA
zdjecie 4128
fot. Youtube/Arkadiusz Czartoryski - screen z mat. wideofot. Youtube/Arkadiusz Czartoryski - screen z mat. wideo
REKLAMA
6
14
85

Wiadomo już, jak w przyszłości ma wyglądać port na rzece Narew przy Moście Madalińskiego w Ostrołęce. Wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski w swoim wideoblogu ujawnił przygotowane wizualizacje.

Port w Ostrołęce przez lata był niezwykle zaniedbany. Tuż przed wyborami samorządowymi w 2018 roku uprzątnięto teren i do odmulonego, pogłębionego i uporządkowanego portu wpłynęły łodzie służb mundurowych i wodniaków.

- Wody Polskie mają dalsze plany co do tego portu. Chcemy, by tętnił on życiem. Rozpoczęliśmy już prace związane z opracowaniem koncepcji rozwoju tego miejsca i liczymy na to, że będzie on spełniał oczekiwania wodniaków – mówił wówczas Mirosław Markowski z Przedsiębiorstwa Wody Polskie.

Od tego momentu minęło parę lat. Konkrety dotyczące tego, jak ma wyglądać port przekazał wiceminister Arkadiusz Czartoryski. Polityk z Ostrołęki zaprezentował wizualizację portu i budynku, który ma przy nim stanąć.

- To przyszły wygląd naszego portu i wygląd siedziby przedsiębiorstwa Wody Polskie. Jest już szereg pozwoleń, wydane zostały pierwsze pieniądze, został zrobiony projekt. Jest projekt architektoniczny (...) Teren tuż za wałem należy do przedsiębiorstwa Wody Polskie, znajdują się tam teraz różnego rodzaju garaże, czyli mamy miejsce, mamy gdzie to pobudować. Mamy miejsce, które możemy rozbudować - powiedział Czartoryski, dodając:

To będzie przepiękne miejsce na trasie żeglugi z Wisły, przez Narew do Pisy i na wielkie jeziora mazurskie. A tam Wielka Pętla Mazurska, bo pan minister Gróbarczyk podpisał już umowę na studium wykonalności.

O nadziejach na pozytywne zakończenie całej inwestycji wiceminister Czartoryski mówił też w rozmowie z nami. Co finalnie z tego wyjdzie, przekonamy się zapewne w najbliższym czasie.

REKLAMA
fot. Youtube/Arkadiusz Czartoryski - screen z mat. wideo
fot. Youtube/Arkadiusz Czartoryski - screen z mat. wideo

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×