eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Targowisko miejskie w Ostrołęce wznawia działalność. Będą zmiany i nowe zasady!

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. Google Street Viewfot. Google Street View
REKLAMA

We wtorek, 5 maja po kilkutygodniowej przerwie wznawia działalność Targowisko Miejskie w Ostrołęce. Sprzedawców obowiązywały będą nowe, zaostrzone zasady bezpieczeństwa podyktowane walką z pandemią koronawirusa. Duże zmiany także dla rolników handlujących dotychczas na tzw „końskim targu” przy ulicy Bohaterów Westerplatte.

Od najbliższego wtorku, 5 maja – wraz z wznowieniem działalności targowiska, zlikwidowany został tzw. „koński targ”, który dotychczas funkcjonował na placu przy ulicy Bohaterów Westerplatte. Sprzedawcy będą mogli korzystać z placu przy ulicy Zawadzkiego. Poniżej najważniejsze informacje dotyczące nowych zasad funkcjonowania Targowiska Miejskiego w Ostrołęce:

- Na chwilę obecną targowisko będzie czynne 3 dni w tygodniu, tj. wtorek 5.00-15.00, sobota i niedziela 7.00-15.00.

- W najbliższy wtorek pierwszeństwo w rezerwacji miejsc mają osoby prowadzące sprzedaż na targowisku przy ul. Bohaterów Westerplatte.

- Wszystkie osoby zainteresowane sprzedażą na targowisku, mają obowiązek skontaktować się z Administratorem do poniedziałku 4 maja do godziny 10.00 (tel. 505 006 318). Osoby te zobowiązane są do przekazania informacji jakiego rodzaju produkty mają zamiar sprzedawać i jak będzie prowadzona sprzedaż (np. rodzaj auta lub stoły własne).

- W poniedziałek po godzinie 12.00, administrator skontaktuje się z podmiotami, które wyraziły chęć sprzedaży w celu potwierdzenia dokonanej rezerwacji lub braku możliwości sprzedaży danych produktów (np. na chwilę obecną nie przewidujemy sprzedaży zwierząt oraz używanej odzieży).

- W związku z epidemią koronawirusa na targowisku zostaną wyznaczone miejsca (o wymiarach 6x6 metrów i mniejsze), które w drodze losowania będą przyznane sprzedającym. Losowanie odbędzie się w siedzibie OTBS w poniedziałek o godzinie 16.00

- Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie na terenie targowiska (nie ma możliwości sprzedaży z chodników, parkingu lub terenów przyległych). Otwarta będzie wyłącznie brama od ul. Zawadzkiego, przy której zostanie wyznaczone miejsce do dezynfekcji rąk. Jednocześnie przypominamy, iż cały czas obowiązuje nakaz noszenia maseczek i rękawiczek, które sprzedający i odwiedzający muszą zapewnić we własnym zakresie.

- Porządku oraz obowiązujących zasad bezpieczeństwa na targowisku będą pilnowali zarządzający targowiskiem przy wsparciu Straży Miejskiej w Ostrołęce.

O wznowienie działalności Targowiska Miejskiego apelowali w ubiegłym tygodniu lokalni sprzedawcy, którzy w związku z ograniczeniami wprowadzonymi decyzjami rządu w sprawie zwalczania pandemii koronawirusa, w połowie marca pozbawieni zostali możliwości prowadzenia sprzedaży i niemal z dnia na dzień stracili źródło dochodu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×