eOstroleka.pl
Ostrołęka,

To jest rok Zofii Niedziałkowskiej!

REKLAMA
zdjecie 8155
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 8155

Rok 2024 będzie w Ostrołęce rokiem Zofii Niedziałkowskiej. Taką decyzję jednogłośnie podjęli ostrołęccy radni.

Zofia Niedziałkowska to niezwykle ważna postać dla Ostrołęki. Ocaliła historyczną pamięć i godność Ostrołęki, ratując przed zniszczeniem wojennym dokumenty, które w wielu dziedzinach stały się jedynym źródłem wiedzy o naszym mieście. Radni zdecydowali o tym, że 2024 będzie jej rokiem w Ostrołęce.

- Ustanowienie roku 2024 Rokiem Zofii Niedziałkowskiej wpisze się w cykl działań służących upowszechnieniu i utrwaleniu w świadomości mieszkańców wiedzy o jej dokonaniach. Tego typu uhonorowanie pamięci zasłużonej dla miasta badaczki podniesie rangę planowanych wydarzeń związanych z jej osobą, może również zainspirować do organizacji nowych inicjatyw jej zadedykowanych - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Takie działanie poparł radny Paweł Niewiadomski. - Ważnych dla Ostrołęki mieszkańców należy dalej promować, żeby utrwalać ich działalność - powiedział Niewiadomski.

Wiceprezydent Anna Gocłowska, pytana jakie działania planuje miasto, wskazała, że "konkretnego programu jeszcze nie mamy". - Ale to co na dziś wiemy, to w obchody roku naszej honorowej obywatelki włączy się na pewno biblioteka, która na dziś przedstawiła nam zamiar zorganizowania wystawy oraz Szkoła Podstawowa nr 5, która nosi imię Zofii Niedziałkowskiej.

Po przyjęciu uchwały ma pojawić się więcej konkretów. Na razie radni byli za tym, żeby obecny rok miał w Ostrołęce za patronkę Zofię Niedziałkowską. - Chciałem zachęcić władze do tego, aby rozpropagować osobę, jak i twórczość pani Niedziałkowskiej, szczególnie zwracając uwagę na historię - dodał radny Henryk Gut.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×