Dramatyczne sceny rozegrały się dziś po południu na terenie budowy nowego przedszkola żłobka w Ostrołęce. W jednym z pomieszczeń technicznych znaleziono dwóch nieprzytomnych mężczyzn. Mimo błyskawicznej reanimacji, życia jednego z nich nie udało się uratować. Wstępne hipotezy wskazują na cichego zabójcę – tlenek węgla.
Do zdarzenia doszło w sobotę, tuż po godzinie 16:00, na placu budowy zlokalizowanym przy ulicy Mazowieckiej w Ostrołęce. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o odnalezieniu dwóch nieprzytomnych pracowników wewnątrz jednego z budynków technicznych zaplecza budowy.
Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Ratownicy medyczni podjęli desperacką walkę o życie poszkodowanych. Niestety, w przypadku jednego z mężczyzn reanimacja nie przyniosła skutku – lekarz stwierdził zgon. Drugi z poszkodowanych został przetransportowany do ostrołęckiego szpitala, gdzie objęto go specjalistyczną opieką.
Na miejscu tragedii pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze zabezpieczają ślady i przesłuchują świadków, aby ustalić dokładny przebieg zdarzeń. Choć śledztwo jest na wczesnym etapie, służby mają już wstępną teorię dotyczącą przyczyn tego dramatu.
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego ostrołęckiej policji.
Wstępne ustalenia wskazują, że obaj mężczyźni zatruli się czadem, wersję tę jednak potwierdzi dopiero szczegółowe dochodzenie.
– poinformował nadkomisarz Tomasz Żerański.
To tragiczne zdarzenie jest kolejnym przypomnieniem o zagrożeniu, jakie niesie ze sobą tlenek węgla, zwłaszcza w okresach grzewczych lub w zamkniętych pomieszczeniach technicznych, gdzie używane są urządzenia mogące emitować szkodliwe spaliny.


fot. eOstroleka.pl


![Gotowi na zimowe zagrożenia. Strażacy z Ostrołęki ćwiczyli na Narwi [ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/collage_42.jpg)



1
5
19