eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trwa badanie zwierząt. Utrudnianie tych czynności może drogo kosztować

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

Na terenie powiatu ostrołęckiego prowadzone są badania kontrolne występowania zakażeń zwierząt. Obejmuje ono pobranie prób i ich badanie laboratoryjne lub wykonanie testów bezpośrednio na zwierzętach w celu wykrycia chorób zakaźnych zwierząt. O czym należy pamiętać?

Utrudnianie czynności to wykroczenie. Grozi za to areszt

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrołęce przypomina, że posiadacze zwierząt zobowiązani są do zapewnienia pracownikom Inspekcji Weterynaryjnej oraz osobom wyznaczonym do wykonywania zadań Inspekcji Weterynaryjnej (urzędowym lekarzom weterynarii) niezbędnej pomocy przy wykonywaniu ww. czynności.

Utrudnianie lub uniemożliwienie przeprowadzenia tych czynności to wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

- Ponadto brak możliwości przeprowadzenia ww. badań spowoduje konieczność podjęcia przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ostrołęce działań w zakresie zawieszenia stadu statusu wolności od brucelozy bydła, enzootycznej białaczki bydła oraz gruźlicy bydła, co zaś spowoduje brak możliwości oddawania mleka do mleczarni (niezbędne informacje w tym zakresie zostaną przekazane do mleczarni skupującej mleko) - informuje inspekcja weterynaryjna.

Również w przypadku niedopełnienia obowiązku właściwej identyfikacji zwierząt gospodarskich urzędowy lekarz weterynarii odstąpi od przeprowadzenia badań kontrolnych, co spowoduje konieczność podjęcia przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ostrołęce działań takich samych jak w przypadku braku możliwości przeprowadzenia badań.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×