eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trzy najważniejsze inwestycje Wód Polskich na rzece Narew. Wszystkie w naszym regionie

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 9314

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk wymienił trzy najważniejsze obecnie inwestycje prowadzone na rzece Narew. Wszystkie z nich dotyczą Ostrołęki lub powiatu ostrołęckiego, co pokazuje, że ministerstwo stawia na nasz region, jeżeli chodzi o gospodarkę wodną.

Kwestia monitorowania rzek jest niezwykle istotna, biorąc pod uwagę to, co ostatnio stało się na Odrze. Władze państwowe zapewniają, że rzeki są pod kontrolą.

- Pracownicy Polskiego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie na bieżąco prowadzą eksploatację urządzeń wodnych oraz wizje terenowe infrastruktury hydrotechnicznej, podczas których sprawdzają stan koryt rzecznych i zbiorników wodnych, stan wałów przeciwpowodziowych i urządzeń wodnych pozostających w ich administracji. W trakcie monitoringu oceniają również stan wód w rzekach oraz powiadamiają odpowiednie służby, jeśli zauważą zanieczyszczenia w postaci zrzutów ścieków i innych nieczystości. W przypadku obecności w korytach rzek i w okolicy urządzeń hydrotechnicznych odpadów mało i wielkogabarytowych, śmieci te są na bieżąco usuwane przez Zespoły Wsparcia Technicznego lub usunięcie zlecane jest zakontraktowanym przedsiębiorstwom zewnętrznym - wskazuje wiceminister Marek Gróbarczyk, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej.

Jak podkreśla wiceminister, Wody Polskie planują łącznie wykonanie ponad 1,7 tys. zadań z zakresu gospodarki wodnej.

Wymienił też trzy najważniejsze inwestycje z zakresu gospodarki wodnej, które są realizowane na rzece Narew:

  • Kompleksowa przebudowa portu zlokalizowanego na lewym brzegu rzeki Narew w km 146+600 (obręb Ostrołęka) w ramach Budowy drogi wodnej Pisz – Warszawa;
  • Odbudowa lewostronnego obwałowania rzeki Narew w Ostrołęce wraz z budowlami związanymi z nim funkcjonalnie;
  • Zabezpieczenie lewego brzegu rzeki Narew w km 112+600 - 112+800 w m. Dzbądzek, gm. Goworowo, pow. Ostrołęcki.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
×