eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Twierdzi, że poseł z Ostrołęki był inwigilowany Pegasusem. "Nie wiem, co tu komentować"

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. Kancelaria Sejmufot. Kancelaria Sejmu
REKLAMA
zdjecie 9224

"W PiS krąży lista polityków tej partii, którzy mieli być inwigilowani przez służby specjalne" - twierdzi Jacek Gądek z portalu gazeta.pl. Ten tekst wzbudził ogromne emocje, a na liście, jaka została opublikowana... jest nazwisko posła z Ostrołęki.

Jacek Gądek z gazeta.pl opublikował listę polityków PiS, którzy mieli być inwigilowani za pomocą programu Pegasus. Jednocześnie dziennikarz dodał, że... nie ma narzędzi, by zweryfikować, czy CBA zakładało politykom podsłuchy i hackowało telefony. Nie przeszkodziło mu to jednak w podaniu listy nazwisk.

W artykule Gazeta.pl pisze:

Na tej iście znajduje się kilkanaście nazwisk polityków Zjednoczonej Prawicy. Znamy ich część. Są wśród nich m.in. Marek Suski (poseł PiS z Radomia, polityk z samego jądra PiS), Krzysztof Sobolewski (poseł z Podkarpacia, były sekretarz generalny PiS), Jan Krzysztof Ardanowski (poseł PiS, były minister rolnictwa, który często ma spięcia z Nowogrodzką), prof. Ryszard Terlecki (były szef klubu PiS i były wicemarszałek Sejmu), Adam Bielan (europoseł, jeden z bardzo bliskich współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego), Marek Kuchciński (były marszałek Sejmu i były szef KPRM), Tomasz Latos (były poseł PiS, niespodziewanie skreślony z listy tej partii w 2023 r.), Arkadiusz Czartoryski (poseł PiS, były wiceminister sportu i turystyki), Ryszard Czarnecki (europoseł PiS).

Jak widać, na liście gazeta.pl znalazł się też poseł Arkadiusz Czartoryski z Ostrołęki. Były wiceminister sportu i turystyki został przez nas zapytany, co o tym sądzi. Odpowiedział krótko: - Nie mam pojęcia, dlaczego gazeta.pl to publikuje. Zatem nie wiem, co tu komentować.

Do sprawy odniósł się na antenie Telewizji Republika były szef MSWiA Mariusz Kamiński. - Dziś kolejna żałosna prowokacja, gdzie na pierwszej stronie "Gazety Wyborczej", ich portalu, widzę listę nazwisk polityków PiS, że Kamiński ich Pegasusem ścigał. To prymitywne, prostackie próby zdezintegrowania naszego środowiska - powidział.

Źródło: gazeta.pl
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×