eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Pięcioro parlamentarzystów z Ostrołęki jeszcze w tym roku? To możliwy scenariusz

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmufot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu
REKLAMA
zdjecie 9224

Ostrołęka ma w obecnej kadencji parlamentu rekordową liczbę przedstawicieli w Sejmie i Senacie. Obecnie to już czworo parlamentarzystów ziemi ostrołęckiej. Co ciekawe, możliwe, że to jeszcze nie koniec. Zbliżające się wybory europejskie otwierają dodatkową szansę dla Ostrołęki.

Ostrołękę w Sejmie reprezentują obecnie Marcin Grabowski, Arkadiusz Czartoryski (obaj PiS) oraz Żaneta Cwalina-Śliwowska (Polska 2050), a w Senacie - Robert Mamątow (PiS). Nasze miasto nie miało jeszcze nigdy tak silnej reprezentacji w parlamentarnych ławach. Przyzwyczajeni byliśmy do jednego senatora i jednego lub maksymalnie dwóch posłów. Każdy głos za ostrołęckimi sprawami na warszawskich salonach to powód do optymizmu, a niewykluczone, że będzie ich wkrótce jeszcze więcej.

Wszystko za sprawą wyborów europejskich. W czerwcu wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Coraz częściej słychać, że na listach Koalicji Obywatelskiej zobaczyć będziemy mogli (i to na wysokim, możliwe, że biorącym, miejscu) posłankę Kamilę Gasiuk-Pihowicz. Gdyby rzeczywiście wystartowała ona do europarlamentu i zdobyła mandat w Brukseli, dla Ostrołęki oznaczałoby to... kolejnego posła. Zastąpiłby on właśnie Gasiuk-Pihowicz w Sejmie.

Trzecie miejsce na liście KO w wyborach parlamentarnych zajął bowiem Mariusz Popielarz. Jest też więc pierwszym w kolejce politykiem Koalicji Obywatelskiej do objęcia mandatu poselskiego z okręgu siedlecko-ostrołęckiego.

Biorąc pod uwagę nieoficjalne jeszcze doniesienia z Warszawy, nie da się wykluczyć, że parlamentarny rekord dla Ostrołęki zostanie jeszcze bardziej wyśrubowany w drugiej połowie roku. Jakby nie było, oby z korzyścią dla Ostrołęki!

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×