2011-09-03T21:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tyle kosztują obiad i kolacja w Ostrołęce

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Po ciężkim dniu pracy często nie mamy sił, aby samemu przyrządzić posiłek. Dobrą propozycją jest wtedy spotkanie ze znajomymi i wspólne wyjście do jednej z restauracji. Postanowiliśmy sprawdzić, ile zapłacimy za obiad lub kolację w niektórych ostrołęckich lokalach.

Najpierw kierujemy się do restauracji „Sajgon”, która od niedawna mieści się przy ulicy Głowackiego. Do wyboru mamy wiele różnych dań kuchni wschodu. Za kurczaka przyrządzonego z jednym z dodatków (m.in. bambusem,curry, ananasem, sosem słodko-kwaśnym czy grzybami) zapłacimy od 11 do 16 złotych. Możemy spróbować też między innymi sajgonek (od 6 do 10 zł), sushi (20 zł), czy ryżu smażonego z dodatkami w cenie od 13 do 15 zł. Do tego w lokalu możemy wybrać jeden z czterech deserów w cenie od 4 do 8 zł, oraz jedną z czterech sałatek (koszt od 3 do 9 złotych).

Kolejnym celem naszej podróży jest restauracja „Zabytkowa”, również znajdująca się przy ulicy Głowackiego. Lokal jest duży, można też w nim palić papierosy. Menu oferuje głównie dania kuchni polskiej, ale znajdą się w nim także akcenty innych kuchni europejskich. Za sałatki zapłacimy tu od 11 do 13 złotych. Możemy także wybrać jedną z 11 rodzajów pizzy w cenach od 11 do 17 złotych, w zależności od rodzaju i ilości dodatków. Za jedno z dań na gorąco (m.in. bigos, żeberka, kotlet schabowy, spaghetti czy strogonow) zapłacimy od 5 nawet do 21 złotych. Wszystko zależy od upodobań kulinarnych klienta. Każdy zestaw jest oczywiście serwowany z surówką i ziemniakami. Na deser możemy zamówić lody (8zł) lub jedno z 3 ciast (od 9 do 10 złotych). Na dopełnienie zestawu możemy zamówić jedną z kilku rodzajów herbat lub kaw w cenie od 4 do 9 zł. Piwo dostaniemy już za 4 zł.

Wychodząc z „Zabytkowej” spotkaliśmy Patryka, z którym postanowiliśmy porozmawiać na temat ostrołęckich restauracji.

- Lubię wyjść czasem wieczorem z dziewczyną i znajomymi - mówi Patryk. - Najczęściej wybieramy „Avalon” ze względu na to, że jest dużo miejsca, dobra muzyka i profesjonalna obsługa. Uważam, że w Ostrołęce nie ma jak na razie lepszego lokalu - dodaje.

Za namową naszego rozmówcy postanawiamy zajrzeć do „Avalonu”. Tu bardzo miłe zaskoczenie. Lokal podzielony jest na dwie sale: dla palących i niepalących. Obie są duże i przestronne. Siadamy więc i zaglądamy w kartę. Miejsce to słynie z pizzy. Możemy zamówić jedną z 24 rodzajów w cenach od 10 do 19,5 zł. Sałatki dostaniemy już od 5 złotych, a spaghetti za około 16 złotych. W karcie poza kuchnią włoską znajdziemy także tradycyjną kuchnię polską. Za dania z ryb zapłacimy od 5 do 8 zł za 100 g filetu. Za danie mięsne (m.in. udko z kurczaka, karkówka czy schabowy) zapłacimy od 8 do 13 zł. Kawa będzie nas kosztować 4,5 zł tyle samo najtańszy deser. W karcie znajdziemy też wiele alkoholi.

Z „Avalonu” udaliśmy się do „najmłodszej” ostrołęckiej restauracji „Van Binh”, serwującej dania kuchni wietnamskiej. Lokal posiada własny ogródek piwny przed, z którego można podziwiać panoramę Ostrołęki. Menu lokalu jest wyjątkowo bogate. Możemy wybierać wśród dań z kurczaka i indyka (cena od 12 do 20 zł), dań z kaczki (25-30 zł),dań z wieprzowiny (13-18 zł), czy dań z owoców morza (16-25 zł). Za deser zapłacimy 9 zł. Ciekawą propozycją jest „Kociołek rozmaitości dla sześciu osób”, w opisie potrawy czytamy „składa się z dziewięciu składników i makaronu ryżowego”, a kosztuje 350 zł. Za piwo zapłacimy tu od 5 do 6 złotych, możemy zamówić także jeden z wietnamskich napojów w cenie 5 zł.

Następna w kolejce jest „Off Cafe” przy ul. Prądzyńskiego. Tu porozmawialiśmy z właścicielką restauracji o tym, co najczęściej klienci zamawiają na kolację.
- Głównie lekkie dania - mówi nam pani Agnieszka. - Na przykład sałatki: grecka, z kurczakiem czy sałatka Cezara, każda w cenie 14 zł. Często zamawiane jest też sushi. Na deser proponujemy owoce w czekoladzie, w cenie 10 zł.

Kolejną restauracją, którą odwiedziliśmy, był „Augustyniak” przy ulicy Granicznej. Za typowy zestaw z kawałkiem mięsa, surówką i ziemniakami zapłacimy tu od 12 do 21 złotych, a za sałatkę od 10 do 12 zł. Filet z ryby to koszt od 6 do 10 złotych. Natomiast miłośnicy kuchni włoskiej mogą zamówić spaghetti za jedyne 10 zł. Jako deser można zjeść naleśniki z serem lub owocami. (7zł).

Na koniec odwiedziliśmy restaurację "Art caffe" na ulicy Hallera 31. Menu oferuje przekąski takie jak zapiekane bagietki, duszony szpinak czy krążki cebulowe. Zapłacimy za nie od 6 do 8 zł. Z dań obiadowych możemy wybrać kilka rodzajów makaronów już od 10 złotych, dania drobiowe takie jak pikantne skrzydełka za 16 złotych. Do wyboru mamy również kilka nieco droższych dań dań z wołowiny, ryb i owoców morza. Ich ceny wahają się od  20 do 28 złotych. Dla fanów tradycyjnej kuchni polecamy placki ziemniaczane lub pierogi. Paniom mogą wystarczyć lekkie sałatki w cenie 9 złotych. Na deser możemy zamówić lody z bitą śmietaną i owocami bądź jedną w wielu pysznych kaw.

Podsumowując, wyjście czworga znajomych do restauracji w Ostrołęce - na obiad lub kolację - będzie kosztować nas około 120-160 zł. Chyba niezbyt drogo, skoro w tej cenie otrzymamy gorące danie, deser i wybrany napój...


J. Pych, A. Wilga

REKLAMA
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×