2016-01-18T19:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie z ZS nr 5 otrzymali stypendia od marszałka województwa mazowieckiego

REKLAMA
Stypendia od marszałka województwa mazowieckiego otrzymało ośmiu uczniów z ZS nr 5 w Ostrołęce, fot. eOstrołęka.pl

Ośmiu uczniów z Zespołu Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce otrzymało stypendia ufundowane przez marszałka województwa mazowieckiego.

Stypendystami „Mazowieckiego programu dla uczniów szczególnie uzdolnionych” zostało pięciu gimnazjalistów i trzech licealistów z ZS nr 5 w Ostrołęce. Stypendia w wysokości 4200 złotych otrzymali: Wiktor Dawid – kl.Ia, Maria Murawska – kl.Ia, Zuzanna Pasikowska – kl.Ia, Kinga Skowrońska – kl.Ic, Rafał Szypulski – kl.IIIc (wszyscy to uczniowie gimnazjum) oraz Michał Murawski – kl.IB, Aleksander Płocharski – kl.IIB, Gabriela Leszka – kl.IIID (uczniowie z klas licealnych). Najwięcej punktów w Zespole Szkół Nr 5 zdobył Rafał Szypulski, który uzyskał 32. miejsce na liście rankingowej (na 640 zakwalifikowanych uczniów z najwyższymi wynikami).

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka - jest projektem Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowanym przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, współfinansowanym z krajowych środków publicznych i z Europejskiego Funduszu Społecznego .

Regionalny program stypendialny jest prowadzony od 2008 roku. W bieżącym roku stypendia otrzymało 620 najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru województwa mazowieckiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych i matematyki. Punkty można było uzyskać głównie za wysokie oceny z powyższych przedmiotów, najwyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego lub sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej oraz za zdobycie tytułów laureatów czy finalistów konkursów lub olimpiad.

Stypendium ma pomóc uczniowi rozwijać zainteresowania naukowe i może być przeznaczone na zakup literatury fachowej, sprzętu i oprogramowania komputerowego, sfinansowanie kursów językowych, wyjazdów, wizyt w ośrodkach naukowo – badawczych.

Każdy ze stypendystów będzie mógł korzystać ze stałej opieki dydaktycznej nauczyciela opiekuna, który będzie koordynował wykonanie projektu, motywował i współpracował z uczniem. Do końca czerwca uczniowie mają za zadanie zrealizować i zaprezentować swoje projekty pod kierunkiem nauczycieli p.Marzeny Pszczółkowskiej, p.Barbary Strzeszewskiej, p.Anny Pędzich, p.Anety Żebrowskiej, p.Janusza Niemiry, p.Magdaleny Żmijewskiej i p.Ewy Niewiarowskiej.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń