zdjecie 9799
zdjecie 9799
2018-12-28T16:39:52+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Uczniowie ZSP w Kadzidle zrobili krok w zawodową przyszłość [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
1
1
1

W ramach projektu „Europejski krok w zawodową przyszłość” - Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, realizowanego ze środków PO WER Programu Erasmus+ młodzież Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle przebywała w listopadzie i na początku grudnia na południu Hiszpanii na stażach zawodowych.

Hiszpański partner „Europroyectos” przygotował miejsca praktyk  dla uczniów technikum, kształcącego w zawodzie technik technologii żywności w cukierniach i piekarniach na terenie Malagi. W ciągu czterech tygodni uczniowie nabyli umiejętności związane z procesami produkcyjnymi. Zapoznali się z produkowanym asortymentem,  obsługą poszczególnych maszyn,  rodzajem surowców wykorzystywanych w zakładach,  recepturami i etapami produkcji poszczególnych wyrobów charakterystycznych dla rejonu Andaluzji,  magazynowaniem surowców, produktów, jak również wyrobów gotowych.

W tym samym czasie uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu odbywali staż w gospodarstwie Viveros w miejscowości sąsiadującej z Malagą. Tam uczyli się analizowania profili gleb oraz ich właściwości fizycznych, chemicznych  i biologicznych wykorzystywanych dla poszczególnych gatunków roślin,  konserwowania urządzeń wodno - melioracyjnych, jak również doprowadzania ich do upraw,   rozpoznawania nasion i roślin typowo śródziemnomorskich,  rozróżniania chwastów i sposobów ich likwidowania, odpowiedniego nawożenia i ustalania dawki nawozu dla poszczególnych upraw.

Oprócz umiejętności zawodowych, uczestnicy projektu integrowali się z hiszpańskim środowiskiem i kulturą, doskonalili swoje umiejętności interpersonalne oraz podwyższali praktyczną znajomość języków angielskiego i hiszpańskiego. Podczas miesiąca spędzonego  w Maladze uczniowie ZSP w Kadzidle poznawali miasto, jego zabytki, zwiedzali muzea oraz zaznajamiali się z rytmem życia Hiszpanów.

W ramach projektu młodzież zwiedziła też Cordobę i Granadę, podziwiała historyczne budowle oraz różnorodną kulturę.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×