2018-12-28T16:39:52+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Uczniowie ZSP w Kadzidle zrobili krok w zawodową przyszłość [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
1
1
1

W ramach projektu „Europejski krok w zawodową przyszłość” - Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, realizowanego ze środków PO WER Programu Erasmus+ młodzież Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle przebywała w listopadzie i na początku grudnia na południu Hiszpanii na stażach zawodowych.

Hiszpański partner „Europroyectos” przygotował miejsca praktyk  dla uczniów technikum, kształcącego w zawodzie technik technologii żywności w cukierniach i piekarniach na terenie Malagi. W ciągu czterech tygodni uczniowie nabyli umiejętności związane z procesami produkcyjnymi. Zapoznali się z produkowanym asortymentem,  obsługą poszczególnych maszyn,  rodzajem surowców wykorzystywanych w zakładach,  recepturami i etapami produkcji poszczególnych wyrobów charakterystycznych dla rejonu Andaluzji,  magazynowaniem surowców, produktów, jak również wyrobów gotowych.

W tym samym czasie uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu odbywali staż w gospodarstwie Viveros w miejscowości sąsiadującej z Malagą. Tam uczyli się analizowania profili gleb oraz ich właściwości fizycznych, chemicznych  i biologicznych wykorzystywanych dla poszczególnych gatunków roślin,  konserwowania urządzeń wodno - melioracyjnych, jak również doprowadzania ich do upraw,   rozpoznawania nasion i roślin typowo śródziemnomorskich,  rozróżniania chwastów i sposobów ich likwidowania, odpowiedniego nawożenia i ustalania dawki nawozu dla poszczególnych upraw.

Oprócz umiejętności zawodowych, uczestnicy projektu integrowali się z hiszpańskim środowiskiem i kulturą, doskonalili swoje umiejętności interpersonalne oraz podwyższali praktyczną znajomość języków angielskiego i hiszpańskiego. Podczas miesiąca spędzonego  w Maladze uczniowie ZSP w Kadzidle poznawali miasto, jego zabytki, zwiedzali muzea oraz zaznajamiali się z rytmem życia Hiszpanów.

W ramach projektu młodzież zwiedziła też Cordobę i Granadę, podziwiała historyczne budowle oraz różnorodną kulturę.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~ZARABIANIE BTC, 19:19 29-12-2018,   -
Cześć, Chciałbym Tobie Polecić Strone w Której Wydobywa Się Bitcoiny
www.cpuwin.com/bitcoin-mining/ref/357167
Zakładamy Portfel auth.bitbay.net Lub www.blockchain.com  Żebyśmy Mogli Wypłacać Zarobione Środki Wszystko Jest Za Darmo.
Rejestrujemy się https://www.cpuwin.com/bitcoin-mining/ref/357167 Logujemy Się Potem w Lewym Górnym Rogu Naciskamy Start Mining i Czekamy Aż Serwer Się Załaduję i Już Zarabiamy Automatycznie Bitcoin Jak Wyskakują Reklamy To w Środku Reklamy Będzie Czerwony Krzyżyk Najeżdżamy Na Niego On Nam Ucieknie To Dalej Najeżdżamy Aż Przestanie Najeżdżać i Wtedy Klikamy Na Krzyżyk i Reklamy Nie Ma Potem Co 5 min Naciskamy Na Dysketke Żeby Zapisywać Zebrane Pieniądze Powodzenia
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń