zdjecie 2617
zdjecie 2617
2017-12-14T10:34:03+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie ZSZ nr 1 odbyli staż zawodowy w Grecji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
0
0
0

19 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. dra Józefa Psarskiego w Ostrołęce odbywało staż zawodowy w Grecji.

Staże zawodowe uczniów „metalówki” odbywały się na przełomie listopada i grudnia. Realizowane były w ramach projektu: „Mój staż – moja kariera BIS” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +. Organizatorem wyjazdu była Fundacja Ku Pomocy.

Głównym celem projektu było zdobycie umiejętności obsługi różnych urządzeń elektrycznych, opanowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania zadań zawodowych, rozwinięcie umiejętności zawodowe uwzględniające standardy pracy w UE. Uczniowie doskonalili także praktyczną i branżową znajomość języka  angielskiego, umiejętność pracy w zespole i zdolność przystosowania się do wielokulturowego środowiska pracy.

Uczestnicy stażu zostali zakwaterowani w hotelu San Panteleimon w miejscowości Panteleimon na Riwierze Olimpijskiej. W czasie pobytu uczniowie uczestniczyli w kilku jednodniowych wycieczkach. Niezapomnianych wrażeń dostarczył wyjazd do kompleksu prawosławnych klasztorów z XIVw. tzw. Meteorów wpisanych na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Atrakcją okazała się również wizyta w pobliskiej wytwórni ikon. Zwiedzili także tradycyjny zakład produkcji oliwy z oliwek oraz elektrownię ADMINE.

Dwa tygodnie spędzone w Grecji upłynęło bardzo szybko. Zajęcia umożliwiły uczniom poszerzenie wiedzy zawodowej, językowej i kulturowej, rozwinąć zasady współpracy i rywalizacji poprzez turnieje piłki nożnej i siatkowej, konkursy, dyskoteki i spacery brzegiem morza.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×