2011-11-13T09:37:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Ukarać agresywnego policjanta: „Powinien znaleźć się w areszcie” [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5573
fot. youtube fot. youtube
REKLAMA
Warszawa: To nagranie zarejestrowano 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości. I choć trwa zaledwie kilkanaście sekund, jest naprawdę szokujące. Nieprawdopodobnej agresji policjanta wobec idącego ulicą człowieka nijak nie da się wytłumaczyć. Ukarania funkcjonariusza domaga się m.in. Wiktor Świetlik, nazywając go na Salonie24.pl „psychopatą i degeneratem, który zagraża warszawiakom”.

„Dawno nie widziałem tak brutalnego filmu, który pochodziłby z kibicowskiej ustawki czy ulicznej bójki. A w tym filmie mamy do czynienia z funkcjonariuszem, który ma zapewniać bezpieczeństwo, tymczasem sam stanowi najwyższe zagrożenie” - pisze o filmie Świetlik.

„Gdyby taki film (...) został nagrany na Zachodzie lub w USA, przez kilka dni nie schodziłby z ekranów telewizji informacyjnych i sam w sobie mógłby pociągnąć zamieszki, a na pewno dymisje na wysokim szczeblu policyjnym. Wystarczy wspomnieć sprawę pobicia Rodneya Kinga w USA w latach 90 (...)

Czytaj więcej: Kaczyński: W Święto Niepodległości Niemcy bili Polaków [VIDEO]

Dlatego gorąco namawiam polityków z lewa i prawa, obrońców praw człowieka, wreszcie przełożonych tego policjanta i organa ścigania. Namawiam też kolegów dziennikarzy, by spróbowali wznieść się ponad redakcyjne linie (narzucające logikę: "demonstranci źli - policja dobra") i mówili o tym, nie incydencie, a akcie bandytyzmu ze strony funkcjonariusza. Nie zostawcie tego tak. Człowiek ten bezzwłocznie powinien znaleźć się w areszcie. Jeśli nie zostanie ukarany inni mogą wziąć z niego przykład”
- czytamy we wpisie Wiktora Świetlika na Salonie24.pl.

I dalej: „Przebieg ataku dokonanego na osobę, jego brutalność, dowodzi, że mamy tutaj do czynienia z psychopatą, a w zasadzie z grupą przestępców o psychopatycznych skłonnościach. Jego przebywanie na wolności grozi Warszawiakom i ich rodzinom. Nie ma wątpliwości, że mamy tu do czynienia ze szczególnie groźnym typem degenerata. Jego postępowanie wyraźnie wskazuje, że nie możemy mieć tutaj do czynienia z funkcjonariuszami Polskiej Policji, bo sekwencja zachowań w sposób ewidentny narusza obowiązujące w Polsce prawo i policyjne regulaminy.
[źródło: Salon24.pl / Niezależna.pl]
REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×