eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uroczyste nabożeństwo w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5193
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 5193
Posłuchaj
W kościele Zbawiciela Świata w Ostrołęce odbyła się dziś uroczysta msza święta w 100. rocznicę urodzin patrona naszego miasta, św. Jana Pawła II.

Nabożeństwo zorganizowane przez samorząd miasta było jednym z punktów w uroczystych obchodach 100. rocznicy urodzin patrona Ostrołęki – św. Jana Pawła II.

Podczas homilii ks. proboszcz parafii pw. Zbawiciela Świata Jan Świerad nawiązał do wiersza Juliusza Słowackiego „Pośród niesnasek Pan Bóg uderza” z 1909 roku, który w październiku 1978 roku okazał się proroctwem dotyczącym wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Dalej duchowny przypomniał trudny ale i heroiczny pontyfikat Jana Pawła II, przywołał w pamięci uczestników nabożeństwa życiową dewizę papieża – Totus-Tus oraz jego liczne pielgrzymki ze Słowem Bożym.

Po zakończonej eucharystii przedstawiciele samorządu miasta złożyli kwiaty pod portretem św. Jana Pawła II.

Zapis wideo z nabożeństwa transmitowanego na żywo m.in. za pośrednictwem naszego serwisu dostępny jest poniżej.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5  6 dk7 dk8
dk9  10  11 dk12  13 dk14 dk15
dk16  17  18  19  20  21 dk22
dk23  24  25  26  27 dk28  1
×