2017-03-23T12:37:04+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uwaga, oszuści próbują wyłudzać pieniądze od seniorów z Ostrołęki i powiatu

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
1
0
0

 Dziś na terenie Ostrołęki powiatu doszło do kilku prób oszustwa metodą „na wnuczka”. Policja apeluje: Ostrzeżmy naszych członków seniorów przed tego rodzaju działaniem oszustów.

Dzisiejszego ranka policjanci z ostrołęckiej komendy policji otrzymali kilka sygnałów dotyczących prób oszustw na seniorach z terenu naszego miasta. Oszuści podszywali się pod wnuczków, siostrzeńców potrzebujących pilnej pomocy finansowej. Pod pretekstem wymyślonego wypadku, choroby żądali od seniorów przekazania gotówki. Na szczęście osoby z którymi kontaktowali się oszuści zachowali się właściwie i nie przekazując pieniędzy o wszystkim poinformowali policję.

-  Pamiętajmy, żeby po otrzymaniu takiego telefonu, aby nie wpadać w panikę. Dokładnie rozłączmy połączenie i skontaktujmy się z członkami naszej rodziny, ale nie pod numer wskazany nam przez naszego „wnuczka’, ale ten, który od dawna mamy do niego zapisany. Nie przekazujmy także żadnych pieniędzy osobom obcym – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W dzisiejszych zgłoszeniach pojawiła się także próba oszustwa metodą  „na policjanta”. Nie zapominajmy, że przestępcy będą wymyślać i modyfikować coraz to nowe sposoby działania. Jednak cel tych działań jest jeden – pieniądze.

- Żaden prawdziwy policjant, czy przedstawiciel innych służb nie ma prawa żądać od nas przekazania pieniędzy. Jeśli mamy do czynienia z taką sytuacja to znak, że mamy do czynienia z oszustem. Należy pamiętać, aby po otrzymaniu takiego telefonu informując np. o zdarzeniu policję dobrze rozłączyć poprzednie połączenie. Skontaktujmy się z członkami naszej rodziny i ostrzeżmy ich o powyższych zagrożeniach i uczulmy na takie sytuację. Dajmy im także wskazówki jak mają się zachować a takiej sytuacji – dodaje mł. asp. Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6