2017-01-29T19:49:22+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

V Wieczór Skupienia dla Małżeństw w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
9
3
2

8 stycznia, w sobotni karnawałowy wieczór już po raz piąty przeżywaliśmy, dzięki życzliwości proboszcza ks. Wiesława Białczaka, Wieczór Skupienia dla Małżeństw i Narzeczonych, tym razem pod hasłem „Do czego jest małżeństwo i rodzina”. Spotkanie wspólnie z parafią NMP w Ostrołęce zorganizował Domowy Kościół.

Ku zaskoczeniu wszystkich kościół pękał w szwach, gdyż chętnych do udziału w spotkaniu było blisko tysiąc osób, którzy przybyli z całej diecezji. Magnesem przyciągającym uczestników był wspaniały gość, znakomity kaznodzieja i autor wielu książek ks. Piotr Pawlukiewicz.

- Po powitaniu gościa przez proboszcza i krótkiej modlitwie rozpoczęliśmy spotkanie konferencją ks. Piotra Pawlukiewicza. Odpowiadając na pytanie postawione w haśle spotkania „Do czego jest małżeństwo i rodzina” mówił, że małżeństwo i rodzina są do tego byśmy uczyli się miłości, jest najwspanialszą szkołą miłości, a miłość jest naszym głównym powołaniem. Kobieta jest piękna i tym pięknem ma mężczyznę zachwycać i inspirować do miłości, a on wtedy zrobi wszystko. Mężczyzna zaś jest powołany by być odpowiedzialnym, by być „ochraniarzem” kobiety i w ten sposób realizować słowa z listu do Kolosan „żony bądźcie poddane mężom”. Konferencja była przesycona humorem, przykładami z życia i świetnym kontaktem ze słuchaczami, co powodowało, ze słuchało się jej nie czując upływu czasu. - relacjonuję Dominik Białobrzeski z Domowego Kościała.

Po konferencji modlono się wspólnie na Eucharystii, której przewodniczył ks. Dawid Kulesza, a koncelebrował ks. Piotr Pawlukiewicz. W homilii, którą ks. Piotr wygłosił w oparciu o Ewangelię Zwiastowania, mówił, że Święta Rodzina jest najwspanialszym wzorem miłości, św. Józef najwspanialszym „ochraniarzem”, a Maryja ideałem piękna. Maryja nie musiała nic mówić Józefowi o poczęciu Jezusa, by wiedział on, że nie zgrzeszyła. Świadczyło o tym jej piękno. On natomiast nie zrobił nic by jej zaszkodzić, a to w jego ręku było zbawienie świata, w jego ręku było życie Jezusa w łonie Maryi.
Wieczór skupienia, nad którym czuwał moderator rejonowy Domowego Kościoła ks. Tomasz Dobkowski zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

To wydarzenie mogło się odbyć po raz kolejny dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Ostrołęka Pana Janusza Kotowskiego, za które serdecznie dziękujemy.

Para rejonowa Domowego Kościoła:
Ewa i Dominik Białobrzescy

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×