2017-04-21T10:04:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci  „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wypadkowych związanych z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, a także sposobów eliminowania tych zagrożeń.

Głównym organizatorem konkursu na Mazowszu jest Oddział Regionalny KRUS w Warszawie. Do organizacji konkursu włączyło się również Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Państwowa Inspekcja Pracy w Ostrołęce.
                          
W I etapie konkursu, na terenie działania Placówki Terenowej w Ostrołęce wzięło udział 147 uczniów z 18 szkół. Najwięcej  prac wpłynęło ze szkół podstawowych z gminy Lelis i Kadzidło. Prace wykonane były różnymi technikami: malowane kredkami, farbami, wyklejane bibułą lub plasteliną. Uczniowie w swoich pracach w trafnie pokazali jakie zagrożenia dla dzieci mogą wystąpić podczas stosowania w gospodarstwie środków ochrony roślin, nawozów sztucznych, wapna, paliw i chemii gospodarczej.

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli PT KRUS w Ostrołęce i Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz plastyka z Ostrołęckiego Centrum Kultury dokonała oceny prac uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I  - klasy 0 – 3 i grupa II – klasy 4 – 6.  

W  I  grupie wiekowej  wśród 77 uczniów laureatami  zostali:
I miejsce Julia Wilga, klasa II,  Szkoła Podstawowa w Woli Błędowskiej
II miejsce Marta Gajek, klasa III,  Szkoła Podstawowa w Brodowych Łąkach
III miejsce Łucja Sakowska, klasa  II,  Zespół Placówek Oświatowych w Kadzidle
Wyróżnienie zdobył Kacper Kordaś, klasa II, Szkoła Podstawowa w Szczawinie
    

W II grupie wiekowej  wśród  70 uczniów laureatami  zostali:
I miejsce Maciej Krukowski,  klasa VI,  Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach
II miejsce Filip Pawłowski,  klasa VI, Szkoła Podstawowa  w Olszewce
III miejsce  Aleksandra Funk,  klasa V,  Szkoła Podstawowa w Zawadach
Wyróżnienie zdobył  Wiktor Gajek, klasa  VI, Szkoła Podstawowa w Zawadach

Komisja konkursowa oceniała zgodność z tematyką konkursu, walory estetyczne pracy oraz dobór techniki wykonania, co nie było łatwe ze względu na wyrównany poziom złożonych prac.  Prace laureatów  pierwszych miejsc etapu Placówki Terenowej KRUS zostaną przekazane do oceny przez Wojewódzką Komisję Konkursową, obejmującą teren działania OR KRUS w Warszawie.  Oficjalne rozstrzygnięcie  I etapu konkursu oraz wręczenie nagród rzeczowych ufundowanych przez Oddział Regionalny KRUS w Warszawie, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Państwową Inspekcję Pracy w Ostrołęce odbędzie się w maju br.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim dzieciom, które włożyły trud w wykonanie prac, a także rodzicom i nauczycielom, którzy również poświęcili swój czas, zachęcając jednocześnie do uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu plastycznego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2