eOstroleka.pl
Ostrołęka, WYBORY

W Ostrołęce powstało koło Partii Republikańskiej. Wystartują w wyborach samorządowych

REKLAMA
zdjecie 4036
fot. Partia Republikańskafot. Partia Republikańska
REKLAMA

13 maja w Ostrołęce powstało koło Partii Republikańskiej. 20 osób z Ostrołęki wypełniło deklaracje członkowskie i wybrało lokalne władze Republikanów. Koło zapowiada publikację programu dla Ostrołęki, co oznacza start w wyborach samorządowych. - Chcemy zdecydowanie postawić na lokalny program - mówi poseł Arkadiusz Czartoryski. 

Partia Republikańska startuje na ostrołęckiej scenie politycznej z ambicjami i pomysłami na lokalny samorząd.

- Niebawem ogłoszony zostanie program dla Ostrołęki - zapowiada poseł Arkadiusz Czartoryski, który jest inicjatorem powstania koła w Ostrołęce, a jednocześnie mazowieckim pełnomocnikiem partii, która w Sejmie działa w koalicji z PiS w ramach Zjednoczonej Prawicy. 

Zapytaliśmy posła, czy zapowiedź programu dla Ostrołęki oznacza, że Partia Republikańska chce wystartować w wyborach samorządowych w 2023 roku. Arkadiusz Czartoryski potwierdził nam, że tak - wskazał, że jego ugrupowanie chce mocno postawić na lokalny program, gdyż w mieście jest wiele nierozwiązanych spraw. 

Arkadiusz Czartoryski zaznaczył również, że nikt, poza nim, nie należał wcześniej do żadnej partii politycznej. - Oczywiście niektórzy sympatyzowali z partiami, ale dla każdego Republikanina w Ostrołęce to pierwsza formacja polityczna w życiu - stwierdził poseł. Na zdjęciu ze spotkania założycielskiego zobaczyć można m.in. osoby związane obecnie lub w przeszłości z samorządem, jak radnego Krzysztofa Czartoryskiego, byłą skarbnik miasta Ewę Waszkiewicz-Sznyter czy dawnego dyrektora OCK Bogdana Piątkowskiego. Ale na personalia przyjdzie zapewne jeszcze czas. Obecnie ostrołęckie koło Republikanów przygotowuje punkty programowe, którymi będzie starać się przekonać do siebie ostrołęczan. Szczegóły powinniśmy poznać w najbliższych miesiącach. 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×