zdjecie 3369
zdjecie 3369
zdjecie 3369
2021-09-17T12:14:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Poseł Czartoryski mówił premierowi Morawieckiemu o "mendzie". Sąd nakazał przeprosiny

REKLAMA
W tym momencie padły słowa o mendzie, która napierdziela na elektrownięW tym momencie padły słowa o mendzie, która napierdziela na elektrownię
REKLAMA
3
18
83

Poseł na Sejm RP Arkadiusz Czartoryski (obecnie Partia Republikańska, klub PiS) w 2020 roku podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Ostrołęce mówił w rozmowie z szefem rządu o "mendzie, która napierdziela na tą elektrownię". Urażony tymi słowami poczuł się były senator Krzysztof Majkowski, który właśnie... wygrał w sądzie z posłem Czartoryskim. Na razie w pierwszej instancji.

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Ostrołęki 13 czerwca 2020 r. Przez pół godziny przebywał w naszym mieście - spotkał się z mieszkańcami, powiesił baner wyborczy Andrzeja Dudy, rozdawał ulotki wyborcze obecnego prezydenta, a także złożył kwiaty przed pomnikiem na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego. Po drodze z Ostrołęckiego Centrum Kultury na skwer im. Kaczyńskiego krótką pogawędkę ucięli sobie premier Morawiecki i poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski.

- A jak tam Janusz sobie radzi? - zapytał premier Morawiecki. Chodziło zapewne o byłego prezydenta miasta.

Wiesz, pracuje, ale jest taka rzecz, że mamy tu taką jedną mendę, która napierdziela na tą elektrownię. Ale jeden, już był u Urbana, w Wyborczej

- wymieniał poseł Arkadiusz Czartoryski.

Słowa te zarejestrowane zostały podczas transmisji na żywo, którą prowadziliśmy na naszym profilu na Facebooku:

Były senator Krzysztof Majkowski zapowiedział wystąpienie na drogę sądową, gdyż poczuł się urażony słowami posła, twierdząc, że parlamentarzysta mówiąc "menda" miał na myśli właśnie jego. - Nie pozwolę nazywać się mendą - mówił były polityk i jak zapowiedział, tak zrobił: sprawa trafiła do sądu. Rozprawa w procesie Majkowski-Czartoryski o ochronę dóbr osobistych odbyła się w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce 26 sierpnia, a 9 września zapadł wyrok.

Przeprosiny w formie oświadczenia woli

Jak się dowiedzieliśmy, sąd zobowiązał pozwanego Arkadiusza Czartoryskiego do złożenia na portalu eOstroleka.pl oświadczenia woli, w którym przeprasza za nazwanie Majkowskiego "mendą"w rozmowie z premierem.

Zasądził też od pozwanego posła na Sejm RP na rzecz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce kwotę 3 tysięcy złotych wraz z ustawowymi odsetkami. Sąd umorzył też postępowanie w zakresie zadośćuczynienia na rzecz powoda, a od pozwanego zasądził jeszcze kwotę 1837 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

To wyrok pierwszej instancji, więc przysługuje od niego odwołanie. Niewykluczone więc, że proces będzie miał swój ciąg dalszy w Sądzie Apelacyjnym.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×