zdjecie 2262
2011-09-19T09:49:00+02:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

W Ostrołęce trwa akcja zbierania podpisów przeciwko udziałowi Nergala w programie TVP

REKLAMA
fot. sanktuarium.ostroleka.pl
REKLAMA

Jak się dowiedzieliśmy, tylko w niedzielę kilkuset ostrołęczan złożyło swój podpis pod listem protestacyjnym, przeciwko udziałowi w programie telewizji publicznej Adama „Nergala” Darskiego. List zostanie wysłany do prezesa TVP - Juliusza Brauna. Pomysłodawcy akcji mówią, że będzie ona kontynuowana i mają nadzieję, że włączą się w nią także mieszkańcy innych miast.

Oto treść listu, pod którym trwa zbieranie podpisów:

My, wierni ostrołęckich parafii, jesteśmy oburzeni decyzją Telewizji Polskiej S.A., która w swoim programie „The Voice of Poland. Najlepszy głos” zatrudniła jako jurora Adama „Nergala” Darskiego, muzyka i wokalistę deathmetalowego zespołu Behemoth.

Adam „Nergal” Darski wielokrotnie swoimi wypowiedziami i zachowaniem obrażał katolików oraz innych chrześcijan. Podczas jednego ze swoich koncertów podarł Pismo Święte, jego strzępy rzucając w publiczność z okrzykiem „Żryjcie to gówno”, Kościół nazwał „zbrodniczą sektą”,a w jednym z tygodników pozował do zdjęć przebrany za papieża z dłonią uniesioną w geście satanisty. Swoją wrogość do Kościoła ujawnił również podczas programu „The Voice of Poland”, kiedy to o jednym z uczestników powiedział: „W kuluarach usłyszałem, że on żeby tu wystąpić dostał zwolnienie z pielgrzymki i wtedy pomyślałem, że uff, że nie jest w mojej drużynie!”. Także teksty utworów zespołu Behemoth nie pozostawiają wątpliwości co do poglądów Adama „Nergala” Darskiego. Ileż agresji i nienawiści do innych trzeba nosić w sobie, aby pisać teksty zatytułowane „Chwała mordercom Wojciecha” oraz „Chrześcijanie do lwów” i otwarcie czcić w nich szatana.

Biorąc pod uwagę przytoczone przykłady, a jest to tylko niewielki wycinek antychrześcijańskich zachowań Adama „Nergala” Darskiego, zdecydowanie sprzeciwiamy się jego dalszemu udziałowi w programie emitowanym przez Telewizję Polską S.A. Promowanie w telewizji publicznej satanisty, który obraża miliony wiernych, uważamy za czyn niedopuszczalny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×