2012-02-20T14:27:00+01:00 eOstroleka.pl
,

Węgrzy dziękują Polakom: „Wielki szacunek i wdzięczność”

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
6
1
0

Węgierski parlament przyjął rezolucję, w której dziękuje Polakom, że „ujęli się za prawem Węgrów do samostanowienia”.

Treść rezolucji:

1 Zgromadzenie Narodowe Węgier wyraża podziękowanie wszystkim obywatelom polskim i politykom, którzy publicznie dali dowód solidarności wobec krytycznych opinii zagranicznych polityków i oskarżeń prasowych dotyczących węgierskich przemian. Zgromadzenie Narodowe Węgier wyraża wielki szacunek i wdzięczność Polakom, którzy wspierają demokratyczne przemiany oraz deklarują udzielenie pomocy w przyszłości w razie przesadnych i niesprawiedliwych reakcji politycznych.

2 Stanowisko Polski w obronie Węgier wobec międzynarodowych nacisków ciążących na naszym kraju jest znaczącym ogniwem naszych wspólnych dążeń w przestrzeni historycznej - niesieniu wzajemnej, ofiarnej pomocy w walkach o wolność obydwu naszych narodów. Tak jak w nieodległej historii solidarność między narodem węgierskim i polskim obecnie przekracza granice obydwu krajów: wskazując na uczciwą walkę o wspólną wolność narodów europejskich, jest wyrazem odpowiedzialności za przyszły los całej Europy.

3 Węgry, podobnie jak w roku wspólnej prezydencji Europy, tak i teraz zamierzają działać razem z Polską, zdolną do wyrażania i obrony woli swoich obywateli, opowiadającą się za istnieniem równoprawnych państw członkowskich, wzajemnym szacunkiem do poszanowania prawa i godności, zapewniającym dobrobyt i bezpieczeństwo silnej, zjednoczonej i solidarnej Europie.

4 Zgromadzenie Narodowe zwraca się do Rządu Węgierskiego, aby odpowiednimi drogami przekazano podziękowanie do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej za wyrażoną solidarność z Węgrami.

Dziękujemy Ci Polsko!Uzasadnienie:

W styczniu 2012 roku polscy politycy i zwykli obywatele potwierdzili słuszność dążenia Narodu Węgierskiego, który chce poprzez swoich wybranych przedstawicieli sam decydować o swej przyszłości i określać, jakie wartości uważa dla siebie za najważniejsze. Tak jak już nieraz zdarzało się w naszej wspólnej historii, Naród Polski i tym razem wyraził swoją solidarność z Narodem Węgierskim, i ujął się za prawem Węgrów do samostanowienia. Węgierskie Zgromadzenie Narodowe niniejszą rezolucją wyraża znaczenie tego ważnego wydarzenia w relacjach między Polską i Węgrami.


[źródło: Fronda.pl]

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń