2019-06-27T20:36:45+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wejście w XXI wiek. Radni przyjęli ważny projekt - zyskają mieszkańcy!

REKLAMA
REKLAMA
2
0
11

"Projekt jest ważny, by przenieść Ostrołękę w XXI wiek" - tak radny Paweł Niewiadomski ocenił projekt uchwały przygotowany przez klub radnych Bezpartyjne Miasto. Dzięki przyjętej dziś uchwale, możliwy będzie dynamiczny rozwój inwestycji telekomunikacyjnych, a co za tym idzie - mieszkańcy mogą zyskać dostęp do szybkiego internetu i telewizji w najwyższej jakości.

Projekt uchwały Rady Miasta Ostrołęki, zaproponowany przez radnych z klubu Bezpartyjne Miasto Jacka Łubę, Jakuba Frydryka i Mariusza Mierzejewskiego, zakłada obniżenie rocznej stawki opłaty za  umieszczanie w pasie drogowym urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego – sieci telekomunikacyjnych. Według radnych wnioskodawców, obniżenie opłat spowoduje dynamiczny rozwój sieci teletechnicznych, co powinno utrzymać a nawet zwiększyć wpływy z ww. opłat. Plusem będzie oczywiście także łatwiejszy dostęp do szybkiego internetu i telewizji w najwyższej jakości dla mieszkańców.

- Sprawdziliśmy, jak to wygląda na terenie innych gmin czy miast. Nasze stawki były jednymi z najwyższych, o ile nie najwyższe. To była kwota 150 złotych za metr kwadratowych takiej sieci, co generalnie blokowało naszych przedsiębiorców, żeby tą sieć szerokopasmową rozwijać na dalsze tereny niż tylko w centrum miasta. Internet światłowodowy mamy tylko w centrum miasta, on nie dociera w kierunku Stacji, domków jednorodzinny. Nie ma się co dziwić, bo było to poza opłacalnością - mówił przedstawiciel klubu, radny Jacek Łuba.

Jego zdanie podzielił radny Paweł Niewiadomski z klubu Nasza Ostrołęka.

- Niewątpliwie projekt jest ważny, by przenieść Ostrołękę w XXI wiek, jeżeli chodzi o technologię. Jednak te światłowody są takim królującym elementem, jeżeli chodzi o przepływ informacji. Ja się cieszę, że klub radnych Bezpartyjne Miasto taki projekt złożył. Niewątpliwie obniżenie stawek wpłynie na podniesienie konkurencyjności firm, żeby nie było monopolisty w tym zakresie, co w przyszłości przełoży się na podniesienie jakości usług i spadek cen - powiedział.

- Generalnie podzielam stanowisko klubu radnych. Mam nadzieję, że obniżenie tych opłat, zwiększy nam konkurencję na rynku usług teleinformatycznych. Powinniśmy robić wszystko, by tę konkurencję ułatwiać - dodał prezydent Łukasz Kulik.

Ostatecznie radni byli prawie jednogłośni. Szesnastu radnych poparło projekt klubu Bezpartyjne Miasto, jeden radny - Janusz Kotowski - wstrzymał się od głosu.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×