zdjecie 65
2017-04-28T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Weterani misji pokojowych i rozjemczych z wizytą w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
2
0
3

Grupa weteranów misji pokojowych i rozjemczych odwiedziła Ostrołękę. Żołnierze spotkali się z uczniami ostrołęckich szkół oraz władzami miasta. Podczas spotkań opowiadali o trudach swojej służby i równie trudnym powrocie do codzienności po zakończonych misjach w Iraku czy Afganistanie.

Na czele grupy, która odwiedziła Ostrołękę stoi pułkownik Leszek Stępień Dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju: st. chor. w st. spocz. Tomasz Kloc i dwaj Wiceprezesi sierż. w st. spocz. Janusz Raczy (Pełnomocnik Zarządu ds. kontaktów z rodzinami poległych żołnierzy) oraz mł. chor. rez. Marek Rzodkiewicz. Wśród odwiedzających Ostrołękę weteranów są także uczestnicy misji pokojowych na Bałkanach, w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Ciekawostką jest obecność żołnierzy uczestniczących w walkach w Afganistanie, w tym w bitwie o Karbalę. Wśród weteranów są także mieszkańcy Ostrołęki i okolic.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się w Ostrołęckim Centrum Kultury. Jednym z elementów pogadanki była prezentacja krótkich filmików przygotowanych w związku z przypadającym na 29 kwietnia Dniem Weterana.

Delegacja żołnierzy gościła także u władz miasta. Podczas rozmów z przedstawicielami samorządu weterani poruszyli kwestie pomocy dla byłych żołnierzy, w tym np. darmowych przejazdów komunikacją miejską czy bezpłatnego korzystania z miejskich obiektów sportowych. Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski zapewnił, że pomysły te trafią pod obrady ostrołęckiego samorządu. Za przykład ofiarnej służby i poświęcenia dla Ojczyzny podziękował gościom prezydent Janusz Kotowski, opowiadając o działaniach samorządu na rzecz przywracania pamięci żołnierzy powstania antykomunistycznego na Ziemi Ostrołęckiej i budowie Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Dziś w Galerii Ostrołęka przy Placu Bema 14 o godzinie 17:00 odbędzie się otwarte spotkanie z mieszkańcami miasta.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~IKS , 09:50 28-04-2017,   -
To chyba sami ,,znajomi" Artura Gnatowskiego rozsiewającego po zakładzie pracy chronionej, /który oficjalnie ,,firmuje" W. Gnatowski/ dla których zbicie to spluniecie.
odpowiedz   •   oceń :  
~nie iks , 09:57 28-04-2017,   -
Spędzili młodzież w celu propagandowym, zabijania w ramach sił ,,pokojowych". Znowu zakłamują PiS-lamiści historię.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:27 28-04-2017,   -
[quote=nie iks ]Spędzili młodzież w celu propagandowym, zabijania w ramach sił ,,pokojowych". Znowu zakłamują PiS-lamiści historię. [/quote]
Zakłamywanie historii to było za PRL. Tęskno ci za tym?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×