2015-12-10T12:20:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wiceminister skarbu: "Budowa bloku elektrowni Ostrołęka C będzie poważnie brana pod uwagę" [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 5050
REKLAMA

Zaktualizowana strategia grupy Energa będzie zawierała analizę powrotu do budowy nowego bloku elektrowni Ostrołęka C - poinformował wiceminister skarbu Henryk Baranowski. Tym samym Prawo i Sprawiedliwość dążyć będzie do spełnienia jednej z kluczowych przedwyborczych obietnic.

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa wiceminister Baranowski przyznał, że konieczność budowy Ostrołęki C będzie poważnie brana pod uwagę. Podkreślił także, że projekt wymaga szczegółowej analizy początkowej, a następnie podjęcia konkretnej decyzji.

Przypomnijmy, że zaniechanie budowy ostrołęckiej elektrowni przez poprzednią władzę spotkało się z wieloma głosami krytyki. W czerwcu 2014 roku podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Ostrołęce zaapelowano do ówczesnego premiera Donalda Tuska o wznowienie prac nad elektrownią. Winą za taki stan rzeczy obarczano rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówił o tym także poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski.

Temat elektrowni pojawił się także w kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chętnie odwiedzali Ostrołękę, składając jednoznaczne deklaracje. Obecna premier Beata Szydło złożyła deklarację o powstaniu elektrowni w naszym mieście. W podobnym tonie wypowiadał się prezes ówczesnej partii opozycyjnej, a obecnie rządzącej - Jarosław Kaczyński.

- W Ostrołęce, zgodnie z tym co jest, ale zgodnie także z projektami odnoszącymi się do tej części Polski, taka elektrownia powinna istnieć. Tutaj powinna w tej chwili kończyć się budowa. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, kiedy się rozpocznie, z wielkim opóźnieniem, ale na to nie mieliśmy wpływu, i przyjdzie taki czas kiedy się ta budowa skończy – mówił Kaczyński podczas wizyty w naszym mieście.

Dotychczas nie poznaliśmy jednak terminów w jakich mogłaby zostać przeprowadzona analiza wspomniana przez wiceministra Henryka Baranowskiego. Oby jednak był to początek pozytywnych informacji dla naszego regionu.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 : Jarosław Kaczyński o budowie elektrowni w Ostrołęce:
Materiał filmowy 2 : Beata Szydło o budowie elektrowni w Ostrołęce:
Kalendarz imprez
maj 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×