2015-12-10T12:20:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Wiceminister skarbu: "Budowa bloku elektrowni Ostrołęka C będzie poważnie brana pod uwagę" [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
Zaktualizowana strategia grupy Energa będzie zawierała analizę powrotu do budowy nowego bloku elektrowni Ostrołęka C - poinformował wiceminister skarbu Henryk Baranowski. Tym samym Prawo i Sprawiedliwość dążyć będzie do spełnienia jednej z kluczowych przedwyborczych obietnic.

Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Energii i Skarbu Państwa wiceminister Baranowski przyznał, że konieczność budowy Ostrołęki C będzie poważnie brana pod uwagę. Podkreślił także, że projekt wymaga szczegółowej analizy początkowej, a następnie podjęcia konkretnej decyzji.

Przypomnijmy, że zaniechanie budowy ostrołęckiej elektrowni przez poprzednią władzę spotkało się z wieloma głosami krytyki. W czerwcu 2014 roku podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Ostrołęce zaapelowano do ówczesnego premiera Donalda Tuska o wznowienie prac nad elektrownią. Winą za taki stan rzeczy obarczano rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówił o tym także poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski.

Temat elektrowni pojawił się także w kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chętnie odwiedzali Ostrołękę, składając jednoznaczne deklaracje. Obecna premier Beata Szydło złożyła deklarację o powstaniu elektrowni w naszym mieście. W podobnym tonie wypowiadał się prezes ówczesnej partii opozycyjnej, a obecnie rządzącej - Jarosław Kaczyński.

- W Ostrołęce, zgodnie z tym co jest, ale zgodnie także z projektami odnoszącymi się do tej części Polski, taka elektrownia powinna istnieć. Tutaj powinna w tej chwili kończyć się budowa. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, kiedy się rozpocznie, z wielkim opóźnieniem, ale na to nie mieliśmy wpływu, i przyjdzie taki czas kiedy się ta budowa skończy – mówił Kaczyński podczas wizyty w naszym mieście.

Dotychczas nie poznaliśmy jednak terminów w jakich mogłaby zostać przeprowadzona analiza wspomniana przez wiceministra Henryka Baranowskiego. Oby jednak był to początek pozytywnych informacji dla naszego regionu.
Materiał filmowy 1 : Jarosław Kaczyński o budowie elektrowni w Ostrołęce:
Materiał filmowy 2 : Beata Szydło o budowie elektrowni w Ostrołęce:
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  1