2017-06-20T09:20:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 9 3.3
Ostrołęka,

Wiemy kto wybuduje Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

REKLAMA
fot. MŻW
REKLAMA
3
6
3
Najlepszy komentarz
~iks , 10:31 20-06-2017,   -
Ten pomnik, jak przysłowiowy wrzód na d......ę. PISlamiści jedne pomniki likwidują, jak talibowie aby w to miejsce postawić wg ,,słusznego" PISlamu drugi pomnik. W przyszłości, jak PISlam odejdzie w niepamięć będzie co rozbierać, burzyć, wysadzać wg uznania.
odpowiedz   •   oceń :  
Rozstrzygnięty został przetarg na budowę ostrołęckiego Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Inwestycja opiewająca na kwotę ponad 23,8 miliona złotych ma ruszyć już w lipcu. Wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym będzie firma Budimex – informuje portalsamorządowy.pl.

Budimex był jednym z trzech podmiotów uczestniczących w postępowaniu przetargowym na adaptację i rozbudowę obiektów byłego aresztu na cele muzealne. Spółka złożyła najkorzystniejszą ofertę o wartości ponad 23,8 mln zł - poinformowało ostrołęckie MŻW.

"Obecnie czekamy na podpisanie umowy. Mam nadzieję, jeżeli nie wystąpią żadne przeszkody, że najpóźniej z początkiem lipca wykonawca będzie mógł wejść na teren obiektu, rozpoczynając realizację zadania. Zgodnie z dokumentacją, termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2018 r." - powiedział w rozmowie z portalemsamorządowym.pl dyrektor ostrołęckiego MŻW Jacek Karczewski.

Chęć budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych zgłosiły następujące przedsiębiorstwa: Budimex S.A. z Warszawy, Omis S.A. z Ostrołęki oraz konsorcjum firm Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. i AGB Budownictwo Sp. z o.o. Sp.k. z Inowrocławia .

Budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce to niewątpliwie w tej chwili największa inwestycja kubaturowa w naszym mieście finansowana z budżetu państwa. Siedziba Muzeum została zaprojektowana tak, by łączyć tradycję z nowoczesnością. Główny trzon projektu opiera się o istniejące budynki byłego Aresztu Śledczego przy ulicy Traugutta 19. Pozostałe pawilony będą swoim wyglądem zdecydowanie wchodziły w XXI wiek.

Zakres prac obejmował będzie przebudowę i rozbudowę budynków na cele Muzeum Żołnierzy Wyklętych wraz z przyłączami kanalizacji deszczowej w ulicy, zagospodarowanie terenu wokół budynków, budowę drogowego obiektu inżynierskiego – kładki pieszej nad ulicą Traugutta wraz z odwodnieniem i przygotowanie dokumentacji powykonawczej i dokumentów koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie wykonanego zadania inwestycyjnego.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce powstaje na terenie byłego aresztu przy ul. Traugutta. W latach 40. i 50. XX wieku dokonywano tam mordów na żołnierzach AK, NSZ i NZW. Obecnie muzeum gromadzi eksponaty, które mogłyby być wykorzystane do stworzenia części stałej ekspozycji.

Planowany termin zakończenia prac budowlanych to koniec czerwca przyszłego roku. Muzeum chce rozpocząć oficjalną działalność w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – w dniu 11 listopada 2018 roku. Rolę inwestora zastępczego powierzono konsorcjum firm WDI Obsługa Inwestycji oraz Ostrołęckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego.

Źródło: portalsamorządowy.pl/eostrołęka.pl

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~iks , 10:31 20-06-2017,   -
Ten pomnik, jak przysłowiowy wrzód na d......ę. PISlamiści jedne pomniki likwidują, jak talibowie aby w to miejsce postawić wg ,,słusznego" PISlamu drugi pomnik. W przyszłości, jak PISlam odejdzie w niepamięć będzie co rozbierać, burzyć, wysadzać wg uznania.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:30 20-06-2017,   -
[quote=iks ]Ten pomnik, jak przysłowiowy wrzód na d......ę. PISlamiści jedne pomniki likwidują, jak talibowie aby w to miejsce postawić wg ,,słusznego" PISlamu drugi pomnik. W przyszłości, jak PISlam odejdzie w niepamięć będzie co rozbierać, burzyć, wysadzać wg uznania. [/quote]
Dlaczego maja być jedynie słuszne pomniki PRL?
odpowiedz   •   oceń :  
~Pracownik TBS , 21:08 21-06-2017,   -
Budimex nie wybuduje tego obiektu, będzie odwołanie na 100 %.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR