eOstroleka.pl
Region,

Wiosenne Targi Ogrodnicze pełne atrakcji

REKLAMA
zdjecie 8155
REKLAMA
zdjecie 8155
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie otwiera tegoroczny kalendarz imprez. W dniach 18-19 kwietnia organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze. Dla odwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji m.in.: wystawy, pokazy, konkursy i bogatą ofertę wystawienniczą. Każdy znajdzie coś dla siebie.Targi Ogrodnicze

Udział w targach to najlepszy sposób na to, by kompleksowo i sprawnie przygotować się do sezonu wiosennego. Miłośnicy zieleni, będą mogli nabyć wiele oryginalnych gatunków roślin, uzyskać informacje dotyczące projektowania i urządzania ogrodów oraz pielęgnacji roślin. Wystawcy zaoferują: materiał szkółkarski ozdobny i owocowy, nasiona warzyw, ziół, kwiatów, rozsady warzyw i kwiatów, kwiaty doniczkowe, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architekturą ogrodową.Targi Motoryzacyjne

Otwieramy tereny wystawowe Agroarena dla branży motoryzacyjnej. Targom Ogrodniczym towarzyszyć będą Targi Motoryzacyjne AGRO-MOTO. Po raz pierwszy maszyny rolnicze ustąpią miejsca pojazdom na czterech i dwóch kółkach. Kilkunastu Wystawców z branży motoryzacyjnej zaprezentuje najpopularniejsze marki aut.

Będzie okazja do sprawdzenia wiedzy nt. zasad ruchu drogowego i nie tylko. Ośrodek Szkolenia Kierowców FILIP z Wysokiego Mazowieckiego przygotuje stanowiska, na których będzie można zdawać egzaminy teoretyczne na prawo jazdy. Będą dostępne alkomaty oraz alkogogle, symulujące jazdę pod wpływem alkoholu, wszystko pod czujnym okiem instruktorów.

Na terenach wystawowych stworzymy specjalną przestrzeń poświeconą miłośnikom jednośladów. 19 kwietnia odbędzie się zjazd Klubu Motor Skansen Ciechanowiec i nieoficjalne otwarcie sezonu motocyklowego. Tuż przed południem kilkadziesiąt motocykli przejedzie przez tereny wystawowe.Wystawy zwierząt

Równolegle z Targami Ogrodniczymi organizujemy Wystawę Królików Rasowych i Drobiu ozdobnego, przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. 18 kwietnia szepietowski ring rezerwujemy dla hodowców koni, odbędzie się pierwszy Podlaski Czempionat Ogierów Kryjących. Na wystawie zostanie przedstawiona stawka, licząca 30 ogierów podzielonych na 3 grupy rasowe.Targi Pszczelarskie

Do Szepietowa przyjadą pszczelarze i liczące się w kraju firmy oferujące bogaty wybór miodów. Zapraszamy do Pasieki Ośrodka, a dowiesz się m.in. jakie zabiegi wykonać na wiosnę. Zachęcamy do udziału w warsztatach nt. produkcji i przechowywania zapasowych matek pszczelich.Edukacja i konkursy

Oprócz bogatej oferty wystawców na zwiedzających czekają interesujące prelekcje m.in.: dowiesz się jakimi zasadami kierować się przy estetycznym zagospodarowaniu ogrodów. Można będzie skorzystać z fachowego poradnictwa – swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa na czele ze specjalistami z PODR w Szepietowie.

Jeśli rozpoznanie nasadzeń ozdobnych nie stanowi dla Ciebie większego problemu, przyjdź do namiotu PODR. Weź udział w konkursie: Zgadnij, co to za roślina? Zabłyśnij wiedzą, a dostaniesz atrakcyjną nagrodę.

Zapraszamy do Szepietowa na Wiosenne Targi Ogrodnicze.
PROGRAM

18 kwietnia (sobota)

9.30 Otwarcie targów(tereny wystawowe)

10.00 Wykład: Produkcja i przechowywanie zapasowych matek pszczelich - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (budynek główny, sala nr 4)

12.00 Zajęcia praktyczne: Budowa ulika weselnego - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (pasieka Ośrodka)

12.00 Wykład:Zasady estetycznego zagospodarowania przydomowych ogrodów - Izabela Targ, PODR w Szepietowie(budynek główny, sala nr 4)


19 kwietnia (niedziela)

10.00 Wykład: Produkcja i przechowywanie zapasowych matek pszczelich - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (budynek główny, sala nr 4)

11.00 Parada Motocykli – Klub Motor Skansen Ciechanowiec

11.30 Jubileusz 25-lecia Wiadomości Rolniczych

12.00 Zajęcia praktyczne: Budowa ulika weselnego - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (pasieka Ośrodka)

12.00 Rozstrzygnięcie konkursów: Hit Targów, Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta i Najlepszy produkt pszczelarski (tereny wystawowe)


Wydarzenia towarzyszące:

Targi Pszczelarskie

AGRO-MOTO Targi Motoryzacyjne

I Podlaski Czempionat Ogierów Kryjących (18 kwietnia, 10.00 - 14.00, tereny wystawowe, ring)

Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego (tereny wystawowe)

W programie:

Zgadnij co to za roślina? – konkurs rozpoznawania nasadzeń ozdobnych (10.00 - 14.00, przy namiocie PODR)

Pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego (10.00-14.00, Centrum edukacji i produkcji biopaliw na własne potrzeby)

Doradztwo specjalistów PODR w Szepietowie i instytucji obsługujących rolnictwo

Doradztwo z zakresu pszczelarstwa (pasieka Ośrodka)

Kiermasz książki (10.00 - 14.00, namiot PODR)

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×