eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wójt gminy Troszyn: Będziemy mieli fontannę lepszą niż w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA

Podczas wręczenia decyzji o przyznaniu rządowych dotacji w Olszewie-Borkach wójt gminy Troszyn Edwin Mierzejewski nie krył zadowolenia. Gmina otrzymała solidne środki na budowę boiska piłkarskiego, a także na przebudowę dróg.

Wójt gminy Troszyn Edwin Mierzejewski dziękował wicepremierowi Henrykowi Kowalczykowi za przyznane dofinansowanie, przypominając, jak wyglądała walka o pieniądze rządowe w latach dziewięćdziesiątych. Wówczas zdobycie cennego grosza nie było łatwe.

- Chcę potwierdzić, że jako wójt od 1990 roku pamiętam czasy, kiedy żeśmy nocowali w niektórych instytucjach, np. w ministerstwie rolnictwa, żeby pozyskać 100 tysięcy złotych, po to żeby z rana się ustawić w kolejce, by być numerem 1, 2 albo 10, bo tylko na tyle starczało środków - wspominał wójt.

Dziś gmina Troszyn odebrała decyzję przyznającą z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych ponad 1,5 miliona złotych na budowę boiska do piłki nożnej w Troszynie (etap pierwszy) oraz ponad 7,2 miliona złotych rozbudowę i przebudowę dróg gminnych.

- To wielkie wsparcie dla naszych samorządów, bo z tych pieniędzy powstają piękne inwestycje. Tak się składa, że mi się z tego pierwszego rozdania udało przeprowadzić przetargi poniżej kosztorysów i oddałem jeszcze 300 tysięcy z powrotem do kasy. Realizuje się dzięki temu piękny amfiteatr, z pięknym placem, z piękniejszą jeszcze fontanną niż w Ostrołęce. Mam nadzieję, że sprawną, bo ta sama firma buduje - uśmiechał się wójt Mierzejewski.

Na koniec do wicepremiera zwrócił się z apelem: "Prosimy o więcej, bo potrzeb mamy dużo".

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×