eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wspiął się przez balkon, wszedł przez okno. Ostrołęcki policjant uratował życie kobiecie!

REKLAMA
zdjecie 9224
REKLAMA
zdjecie 9224

Policjant z ostrołęckiego wydziału patrolowego, aby udzielić pomocy 74-letniej kobiecie, wspiął się na sąsiedni balkon i przez uchylone okno wszedł do środka mieszkania. W łazience znalazł leżącą na podłodze kobietę, która już z wycieńczenia cicho wzywała pomocy.

W czwartek o godzinie 15:30 do ostrołęckich policjantów wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Mieszkańcy Ostrołęki poinformowali, że drzwi od mieszkania ich 74-letniej sąsiadki są zamknięte, a kobieta ze względu, m.in. na jej wiek może potrzebować pomocy. Dodali, że byli z nią umówieni na wspólne jedzenie pączków, a od dwóch godzin pomimo głośnego pukania do drzwi nikt ich nie otwiera, przekazali także, że seniorka nie odbiera także telefonu.

Na miejscu już po chwili był policyjny patrol z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego. Mundurowi, widząc całą sytuację i mając świadomość, że podczas takich sytuacji czas odgrywa kluczową rolę, policjanci szybko przystąpili do działania.

Jeden z policjantów, sierż. Mariusz Pieńkos, zauważył, że okno w mieszkaniu kobiety jest uchylone i istnieje szansa, aby się dostać przez nie do jego wnętrza, jednak byłoby to możliwe tylko z balkonu sąsiada. Policjant bez wahania wspiął się na balkon, parapet i przez uchylone okno wszedł do środka mieszkania.

- Jak się okazało, seniorka rzeczywiście potrzebowała pomocy. Leżała na podłodze w łazience i z uwagi na wyczerpanie cicho wzywała pomocy. Mundurowy otworzył szybko zamknięte od środka drzwi wejściowe, gdzie czekali już ratownicy medyczni. Ostatecznie wyczerpana 74-latka została zabrana do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji ostrołęckich policjantów niebezpieczna sytuacja miała szczęśliwy finał - mówi kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

REKLAMA
Więcej o: policja, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×