zdjecie 6098
2018-10-29T14:30:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wspomnień czar: Spotkanie absolwentów „Czwórki” z okazji 100-lecia Szkoły [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
1
0
0

W tym roku Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrołęce obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji zorganizowano spotkanie absolwentów. To był bardzo wzruszający wieczór. Najstarszy z uczestników zlotu miał 93 lata.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania absolwentów obchodzącej setne urodziny Szkoły Podstawowej nr 4 oraz przeczytania tekstu przygotowanego przez obecnych pracowników „czwórki”.

„Po południu na obchody 100-lecia stawili się tłumnie rodzice i absolwenci Szkoły. Uściskom, uśmiechom nie było końca. Co i rusz rozlegały się okrzyki radości po rozpoznaniu dawno nie widzianych kolegów czy koleżanek. Zaproszeni goście po wpisaniu się na listę obecności, otrzymaniu tarczy okolicznościowej udali się do sali gimnastycznej, by obejrzeć program artystyczny – „To już 100 lat!”  

Dyrektor szkoły Dariusz Bastek powitał wszystkich zebranych, a najgorętsze słowa powitania skierował do najstarszego absolwenta szkoły przybyłego na uroczystość 93-letniego Edwarda Denkiewicza. W swym przemówieniu nawiązał do 100-lecia państwa polskiego, mówił  z czego jesteśmy dumni i czego dokonaliśmy jako szkoła. Zaprezentowany program artystyczny, przypominający 100-letnie dzieje szkoły, dostarczył zgromadzonym wielu wzruszeń. Niejeden z absolwentów ukradkiem ocierał łzy.

Również niezwykle wzruszającym momentem dla wielu było wystąpienie ich dyrektora szkoły - Bronisława Bacławskiego. Powitanie „Dzień dobry dziewczynki i chłopcy” poderwało wszystkich z krzeseł, no i oczywiście rozległo się gromkie: ”dzień dobry panie dyrektorze”. Niespodzianką dla zgromadzonych były życzenia przesłane drogą elektroniczną zza oceanu od absolwentki szkoły –  Beaty Andrzejewskiej, autorki piosenki wykonywanej w czasie uroczystości „Nie mijaj wiosno”. Później był poczęstunek, zwiedzanie szkoły, spotkania w salach z kolegami i koleżankami. Każdy próbował odnaleźć się na wyświetlanych zdjęciach.

Goście mogli również przenieść się czasie, oglądając wystawę „Powrócisz tu...” zasiąść w ławce, popisać piórem, zajrzeć do dawnych podręczników. Ci młodsi po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć, np. magnetofon szpulowy. Spotkanie absolwentów zakończył uroczysty bankiet w sali „Augustyniak”. Rozmowom, wspomnieniom, no i oczywiście tańcom nie było końca.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6098