eOstroleka.pl
Polska, O TYM SIĘ MÓWI

Wybory 2025. Nawrocki wygrywa w ankiecie eOstrołęki. Trzaskowski z poparciem 28 proc.

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 895

Prawie trzy tysiące użytkowników Facebooka wzięło udział w ankiecie dotyczącej drugiej tury wyborów prezydenckich. Karol Nawrocki może liczyć na zdecydowaną przewagę nad Rafałem Trzaskowskim. Ale prawdziwe głosowanie dopiero 1 czerwca i sporo może się jeszcze zmienić.

Wyniki ankiety przeprowadzonego na facebookowej stronie eOstrołęki pokazują wyraźną przewagę jednego z kandydatów na prezydenta. W ankiecie, w której wzięło udział 2759 użytkowników portalu społecznościowego, na pytanie "Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich 2025?" odpowiedzi rozłożyły się nierównomiernie.

Karol Nawrocki uzyskał poparcie 72 proc. głosujących, co oznacza, że na niego wskazało 1970 ankietowanych. Rafał Trzaskowski może liczyć na 28 proc. głosów, czyli 789 osób zadeklarowało chęć oddania na niego głosu w decydującej turze.

Lokalna perspektywa wyborów

Ankieta daje wgląd w nastroje mieszkańców regionu przed drugą turą wyborów prezydenckich. Chociaż wyniki nie mają charakteru reprezentatywnego dla całego kraju, pokazują preferencje lokalnej społeczności internetowej. Liczba uczestników ankiety - blisko 2800 osób - świadczy o dużym zainteresowaniu nadchodzącymi wyborami wśród użytkowników Facebooka z naszego regionu. To znacząca próba, która może odzwierciedlać nastroje w regionie ostrołęckim.

Warto pamiętać, że ankiety przeprowadzane w mediach społecznościowych nie mają wartości metodologicznej porównywalnej z profesjonalnymi badaniami opinii publicznej. Uczestniczą w nich przede wszystkim osoby aktywne na Facebooku i śledzące konkretną stronę, co może wpływać na reprezentatywność wyników.

Niemniej jednak tego typu inicjatywy pokazują poziom zaangażowania obywatelskiego i chęć wyrażenia swojego zdania przed ważnymi wyborami. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w najbliższą niedzielę, a ostateczne wyniki poznamy po zamknięciu lokali wyborczych.

REKLAMA
zdjecie 895

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9  10 dk11 dk12  13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×