eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wybuch bankomatu w Olsztynie. Uszkodzone auto ostrołęczanina [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztyniefot. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
REKLAMA

We wtorek 28 lipca około godziny 3.00 oficer dyżurny olsztyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do bankomatu na terenie miasteczka akademickiego Kortowo. Bankomat został wysadzony w powietrze, a zniszczeniu uległ także zaparkowany w pobliżu samochód mieszkańca Ostrołęki.

Na miejsce zdarzenia skierowani zostali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego oraz policyjni pirotechnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjanci pracujący na miejscu włamania ustalali w jakich okolicznościach do niego doszło, prowadzili oględziny, sprawdzali również zapisy z monitoringu rozmieszczonego na terenie osiedla uniwersyteckiego oraz dróg dojazdowych.

Wciąż poszukiwani są świadkowie tego zdarzenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że bankomat został wysadzony w powietrze przy pomocy ładunku wybuchowego, a jeden z elementów obudowy urządzenia uszkodził zaparkowany w pobliżu samochód marki Renault. Jak udało nam się dowiedzieć, poszkodowany właściciel auta to mieszkaniec Ostrołęki. Aktualnie szacowane są straty jakie powstały w wyniku zdarzenia, a policjanci pracując nad tą sprawą zmierzają do wytypowania włamywaczy i ich zatrzymania.

Przypomnijmy, że niedawno do podobnego zdarzenia doszło w Ostrołęce. 19 lipca nieznani sprawcy po uprzednim uszkodzeniu przy pomocy ładunku wybuchowego ukradli gotówkę z bankomatu przy ul. Steyera. Do dziś nie udało się ich zatrzymać.

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×