2021-04-24T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Wycinka drzew. Miasto rozpatruje zgłoszenia

REKLAMA
zdjecie 2320
zdjecie 2320
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
3

W marcu 2021 r. w Ostrołęce wydano decyzje na usunięcie 7 drzew. Wycinka, choć często budzi zdecydowane reakcje, niekiedy jest konieczna. 

Temat wycinki drzew zawsze wzbudza wiele emocji, nie tylko w Ostrołęce. Na terenach, gdzie dotychczas była zieleń, w wielu miastach planuje się nowe inwestycje związane z rozwojem danego terenu. Utrzymanie większej ilości zieleni jest nie lada wyzwaniem dla samorządów.

Przy okazji rewitalizacji Placu Dworcowego i prac związanych z przebudowa budynku dworca PKP na osiedlu Stacja w Ostrołęce zaplanowano m.in. wycinkę 12 drzew rosnących w pasie chodnika przy Placu Dworcowym oraz po drugiej stronie ulicy od Skweru Kolejarzy. Wycinkę drzew rekomendował zarząd Rady Osiedla Stacja. Sprzeciwiają się jej jednak mieszkańcy, którzy napisali w tej sprawie petycję do prezydenta Ostrołęki.  Równocześnie ze złożoną petycją uruchomiona została nawet... internetowa zbiórka podpisów obrońców drzew na Placu Dworcowym.

W tym roku, jak zapowiedziały władze miasta, wycięte mają zostać też drzewa przy ul. Inwalidów Wojennych, w pobliżu Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Korzenie powodują niszczenie chodnika, mają też destrukcyjny wpływ na jezdnię.

W wielu przypadkach usunięcie drzew jest konieczne - dzieje się tak m.in. wówczas, gdy występuje zagrożenie bezpieczeństwa. W marcu 2021 roku Urząd Miasta pozwolił na usunięcie siedmiu drzew. Wpłynęło też kolejne sześć zgłoszeń.

- Wydano 2 decyzje na usunięcie 7 szt. drzew. Wpłynęło 6 zgłoszeń zamiaru usunięcia drzew – 6 w  trakcie rozpatrywania - poinformowano w najnowszej informacji Prezydenta Miasta Ostrołęki o sprawach bieżących za miesiąc marzec 2021 r.

Na początku kadencji jeden z radnych otrzymał odpowiedź na interpelację, w której napisano, że "Urząd Miasta Ostrołęki jest w pełni świadomy o znaczeniu terenów zieleni w mieście, które przyczyniają się do poprawy jakości życia i utrzymania bioróżnorodności". Można więc spodziewać się, że to, co wycięte, zostanie wynagrodzone w nasadzeniach zastępczych.

Pamiętajmy też jednak, by samemu dbać o drzewostan. Na szczególne potępienie zasługuje "wyczyn" wandala, który zdewastował drzewka przy Bohaterów Warszawy. Urząd Miasta apeluje, by w przypadku podobnych sytuacji, zgłaszać je Straży Miejskiej bądź policji.

REKLAMA
Więcej o: wycinka drzew

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×