zdjecie 8142
zdjecie 8142
2020-10-26T10:06:15+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

"Wydarzenia" o śmierci kobiety i wyroku sądu w Ostrołęce: Szokująca zbrodnia i kara

REKLAMA
REKLAMA
4
0
19

W głównym wydaniu "Wydarzeń" telewizji Polsat zaprezentowano materiał dotyczący śmierci Krystyny K. z gminy Łyse, w powiecie ostrołęckim. O sprawie, którą wielokrotnie opisywaliśmy w naszym serwisie, mówi już cała Polska. I to nie tylko o zbrodni, ale też o karze, jaką zasądził ostrołęcki sąd.

Historię śmierci pani Krystyny K. z gminy Łyse opisywaliśmy już w naszym serwisie. Do szokujących wydarzeń doszło 19 kwietnia 2019 roku w Dębach (gm. Łyse, pow. ostrołęcki). Jak ustalił sąd, uznając oskarżonego syna pokrzywdzonej za winnego popełnionego czynu, Mariusz K. uderzał swoją matkę w głowę i kopał po całym ciele, a następnie odgiął jej kręgosłup szyjny do tyłu, co spowodowało szereg obrażeń, których opis - zawarty w treści wyroku - jest niezwykle drastyczny.

Mariusz K. nie usłyszał jednak wyroku za zabójstwo, a za znęcanie się i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. Sąd wymierzył mu karę 7 lat więzienia. Z kolei mąż ofiary, Ryszard K., usłyszał wyrok za to, że "upozorował śmierć Krystyny K. poprzez powieszenie i w taki sposób zacierał ślady przestępstwa popełnionego przez swojego syna", jak również za to, że przez wiele lat znęcał się nad żoną. Kara - rok więzienia, na poczet której zaliczono już tymczasowe aresztowanie, uznając ją tym samym za zakończoną. Wyrok jest nieprawomocny.

Wyrok, jaki zapadł przed ostrołęckim sądem, ujawnił portal eOstroleka.pl. Sprawa nabrała ogólnopolskiego rozgłosu. Wymiar kary wywołał oburzenie opinii publicznej. Wielu komentatorów zwracało uwagę, że kara jest niska, jak na czyn, który został popełniony.

Sprawa śmierci pani Krystyny gościła też na antenie polsatowskich "Wydarzeń" - w niedzielę 25 października. Przypomniano, że w dniu pogrzebu wszyscy myśleli, że kobieta popełniła samobójstwo. Jej ciało znalazł sąsiad. "Była w pozycji klęczącej. Wyglądało tak, jakby się modliła" - mówił "Wydarzeniom" Zbigniew Nosek. Śledczy ustalili jednak, że było zupełnie inaczej...

Takie zachowanie, które polega na tym, że komuś skręcamy kark, łamiemy kręgosłup, zazwyczaj wskazuje na to, że ktoś chciał zabić, a nie tylko spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu

- komentowała prof. Monika Całkiewicz. Reporterzy "Wydarzeń" o zdanie w kwestii wyroku pytali także mieszkańców gminy Łyse. W sprawie wypowiadała się także rzeczniczka ostrołęckiej prokuratury, która poinformowała o złożeniu wniosku o sporządzenie pisemnego uzasadnienia sądu, czyli tzw. zapowiedzi apelacji.

Materiał Polsatu o śmierci Krystyny K. dostępny jest tutaj.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×