eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wypadek cysterny pod Goworowem. Ze zbiornika wyciekło kilka tysięcy litrów paliwa [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 6509
zdjecie 6509
fot. KM PSP Ostrołękafot. KM PSP Ostrołęka
REKLAMA

Do bardzo poważnego wypadku z udziałem cysterny przewożącej paliwo doszło wczoraj pod Goworowem. Z rozszczelnionego zbiornika wyciekło kilka tysięcy litrów oleju napędowego. W miejscu wypadku droga była całkowicie zablokowana przez kilka godzin przez leżącą w poprzek drogi cysternę.

Do wypadku doszło w czwartkowe popołudnie w miejscowości Wólka Brzezińska pod Goworowem. Kierujący cysterną 26-letni mężczyzna jadąc od strony DK-60 w kierunku Ostrołęki stracił nagle z niewyjaśnionych przyczyn panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. W wyniku tego auto zsunęło się do przydrożnego rowu i przewróciło się na bok.

Cysterna, która przewróciła się w poprzek drogi rozszczelniła się i w efekcie tego ze zbiornika wyciekło na jezdnię kilka tysięcy litrów oleju napędowego.

- Kierujący cysterną tłumaczył, że usłyszał huk, który mogła spowodować pęknięta opona i dlatego też, jak twierdzi, wpadł do rowu. Potwierdzenie tego będzie możliwe dopiero po dokładnych oględzinach uszkodzonego pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca cysterny był trzeźwy – powiedział nam mł. asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W wyniku wypadku 26-letni mężczyzna został poszkodowany. Niezbędnej pomocy udzieliła mu załoga pogotowia ratunkowego. W akcji ratunkowej uczestniczyło łącznie pięć zastępów strażackich, w tym także specjalistyczna sekcja ratownictwa chemicznego.

- Po dotarciu na miejsce samochodów autocystern zastępczych rozpoczęto bezpośrednie przepompowywanie do nich oleju napędowego z uszkodzonych zbiorników, które uległy uszkodzeniu. Zalegające w przydrożnym rowie paliwo zostało zebrane do zbiorników zastępczych za pomocą pompy beczkowej, wiader i łopat. Po opróżnieniu i odholowaniu przyczepy z powierzchni drogi usunięto pozostałości oleju za pomocą sorbentu, a następnie jezdnia polana została dyspergentem Sintan i zmyta wodą.
W wyniku tego zdarzenia wyciekło ponad 5 tys. litrów oleju napędowego, zniszczeniu uległa autocysterna z przyczepą. Straty oszacowano na kwotę ponad 200 tyś zł. Działania strażaków trwały prawie 9 godzin i zostały zakończone o godzinie 2.23. W działaniach brało udział 5 zastępów i 15 strażaków - informuje mł. bryg. Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
×