zdjecie 9440
zdjecie 9440
zdjecie 9440
2021-06-01T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Wyrok w sprawie dramatu w gm. Łyse znów wzbudził emocje. Cytują nas krajowe media

REKLAMA
REKLAMA
1
0
23

O kolejnym wyroku w sprawie śmierci mieszkanki gminy Łyse, który ujawniliśmy kilka dni temu w eOstroleka.pl, mówi się w krajowych mediach. "Niech Zbigniew Ziobro wniesie kasację!" - pisze jeden z portali na wieść o karze, jaką zasądzono dla oprawców.

Tę bulwersującą sprawę z powiatu ostrołęckiego ujawniliśmy w eOstroleka.pl w październiku 2020 roku. Mieszkanka wsi Dęby (gmina Łyse) Krystyna K. w kwietniu 2019 roku została znaleziona powieszona przy schodach swojego domu. Śledczy ustalili, że ktoś zrobił to celowo, by zatrzeć ślady przestępstwa. Przed sądem stanęli mąż i syn kobiety. Prokuratura ustaliła, że mężczyźni nie tylko przez wiele lat znęcali się nad najbliższą osobą, ale feralnego dnia pobili kobietę - uderzali, kopali po całym ciele, aż w końcu jeden z nich odgiął kobiecie kręgosłup szyjny, przez co doznała śmiertelnych obrażeń. Ciało powiesili, by wyglądało to na samobójstwo.

Jednak ani sąd pierwszej instancji, ani drugiej, nie zakwalifikował tego czynu jako zabójstwo. W Ostrołęce mężczyzn skazano za znęcanie się i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wyroki - 7 lat i 1 rok więzienia. Apelację złożyły wszystkie strony postępowania. Jak ujawniliśmy kilka dni temu, Sąd Apelacyjny w Białymstoku obu mężczyznom wymierzył jednakową karę: po 6 lat więzienia za znęcanie się i pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

Media o wyroku

O wyroku sądu, tym razem po apelacji, ponownie piszą krajowe media. Powołując się na informacje eOstrołęki, do sprawy wracają m.in. Polsat News, Interia czy Fronda.

- Przechodziła piekło, co doprowadziło do podjęcia przez nią trzech prób samobójczych - tak o Krystynie K. pisze portal telewizji Polsat News.

- Latami znęcali się nad kobietą i ostatecznie doprowadzili do jej śmierci. Żeby upozorować samobójstwo, powiesili ciało. Mąż i syn, którzy dokonali zbrodni, nie zostali jednak skazani za zabójstwo - podkreśla Interia.

Z kolei serwis Fronda.pl już w tytule pisze: "Niech Zbigniew Ziobro wniesie kasację!". O tym, czy tak się stanie, przekonamy się w przyszłości, ale jedno jest pewne: kolejny raz rozgorzała dyskusja nad karą dla oskarżonych w tej sprawie.

REKLAMA
zdjecie 9440
Więcej o: Dęby, gm. Łyse, sąd, wyrok

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×