2012-10-14T16:07:09+02:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

XII Dzień Papieski: „Jan Paweł II - Papież Rodziny”

REKLAMA
Błogosławiony Jan Paweł II

„Jan Paweł II - Papież Rodziny” - pod tym hasłem obchodzono XII Dzień Papieski. Biorących udział w obchodach pozdrowił Ojciec św. Benedykt XVI.

Zwracając się do Polaków Ojciec święty Benedykt XVI podziękował za obchody Dnia Papieskiego. Powiedział, że jest to wyraz łączności z Watykanem.

- Pozdrawiam serdecznie Polaków. Dzisiaj w Polsce oraz w parafiach polonijnych w świecie obchodzicie Dzień Papieski pod hasłem: „ Jan Paweł II - Papież Rodziny”. Dziękuję za ten wyraz łączności ze Stolicą Apostolską, za wasze modlitwy i wsparcie młodych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przygotowuje ten dzień. Życzę, by w każdej polskiej rodzinie płonął żywy płomień wiary, płomień dobra i ewangelicznej miłości - powiedział Ojciec św. Benedykt XVI.

Eucharystie, koncerty i inne wydarzenia religijno-kulturalne, nawiązujące do nauczenia Jana Pawła II, zaplanowano w całym kraju. W wielu miastach przeszły marsze dla życia i rodziny.

Ks. bp Wiesław Mering, pasterz diecezji włocławskiej, podczas I pielgrzymki rodzin do sanktuarium urodzenia i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego mówił, że nasz Wielki Rodak na każdym kroku bronił rodziny.

- Bardzo chciał, żeby Kościół służył, kochał i bronił małżeństwa i rodziny. Nigdy nie krył swojego zdecydowanego stanowiska, nie bał się mówić człowiekowi współczesnemu, że Kościół odrzuca aborcje, antykoncepcję, że nie zgadza się z ograniczaniem przyrostu naturalnego. Walczył z mitem przeludnienia na ziemi - powiedział ks. bp Wiesław Mering.

W liście pasterskim na ten dzień księża biskupów wypowiadają mocne słowa w obronie małżeństwa, rodziny i dzieci nienarodzonych. Episkopat Polski wskazuje na brak odpowiedniej polityki państwa zabezpieczającej sytuację rodzin.


[źródło: Radio Maryja]

Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń