eOstroleka.pl
Ostrołęka,

XII Kurpiowskie Targi Rolnicze w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Kilkudziesięciu wystawców z Ostrołęki i regionu wzięło udział w XII edycji Kurpiowskich Targów Rolniczych zorganizowanych przez ostrołęcki oddział Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Imprezie towarzyszyły wystawy produktów regionalnych, wyrobów rękodzielniczych, występy artystyczne oraz cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs w dojeniu krowy.

XII Kurpiowskie Targi Rolnicze odbyły się w niedzielę, 16 września. Impreza ta na stałe już wpisała się w kalendarz imprez odbywających się w naszym mieście i zyskała miano „miejskich dożynek”. Targi były doskonałą okazją do prezentacji wyrobów regionalnych – tradycyjnych wędlin, pieczywa, miodu, „psiwa kozicowego”. Swoje unikalne drewniane rzeźby, ozdoby i biżuterię prezentowali artyści ludowi oraz warsztaty terapii zajęciowej.

Podczas części artystycznej na scenie zaprezentowały się m.in. przedszkolaki z Rzekunia, młodzi i utalentowani tancerze czy wokalistki z kół gospodyń wiejskich.

Podczas targów nie mogło także zabraknąć stoisk firm oraz instytucji oferujących swoje produkty czy usługi. Znaleźć wśród nich można było m.in. nowoczesne i ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków, ciągniki rolnicze, samochody osobowe, zieleń ozdobną czy oferty z zakresu doradztwa dla rolników, hodowców i producentów żywności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×