2019-08-05T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Z czego wynikają problemy z potencją?

REKLAMA

Z czego wynikają problemy z potencją oraz jak im skutecznie zaradzić?

Potencja seksualna to nic innego jak zdolność męskiego organizmu do reakcji seksualnych. Mowa tutaj oczywiście o erekcji, a także możliwości odczuwania przez mężczyzn popędu seksualnego. W dzisiejszych czasach można zauważyć, że wielu mężczyzn cierpi na kłopoty z nimi związane.


Bardzo często ich efektem jest niezdolność do odbycia stosunku seksualnego, jego zainicjowania bądź utrzymania go na tyle długo, aby stał się on przyjemny zarówno dla mężczyzny jak i jego partnerki. Z tego powodu jest to niezwykle wrażliwy temat dla panów. Przyzwyczajeni są oni bowiem do stereotypu myślenia, w którym powinni być oni zawsze gotowi do odbycia naprawdę udanego seksu. Presja ze strony otoczenia powoduje tylko to, że ich problem ulega jeszcze większemu pogłębieniu. A już w szczególności, gdy mówimy o grupie wiekowej wśród której mogą występować dane problemy …

Problemy z potencją u panów po 30, 40, 50, 60 roku życia

Zapewne wyda się to szokujące, ale na problemy z potencją może cierpieć każdy mężczyzna, niezależnie od wieku. Dzieje się tak dlatego, że proces uzyskania erekcji, pomimo że wydaje się niezwykle prosty, jest bardzo złożony i uwzględnia w sobie wiele innych mniejszych procesów, w które zaangażowane są różne części męskiego organizmu.

Sprawdź, które tabletki na potencję są naprawdę skuteczne: https://suplementypro.pl/tabletki-na-potencje/

W dzisiejszych czasach na zaburzenie na tle seksualnym cierpi aż sto pięćdziesiąt milionów mężczyzn na świecie. Nie da się zaprzeczyć, że głównie występuje ono u panów po 40 stym roku życia, co ma swoje źródło w zaburzeniach hormonalnych. Natomiast faceci w młodszym wieku cierpią na te problemy z powodu innych rzeczy.

Co ważniejsze, wiele mężczyzn jest świadomych swoich problemów, ale ze względu na towarzyszący im wstyd nie podejmują oni żadnych działań w celu likwidacji dysfunkcji seksualnych. Nieleczone nie znikną, wręcz odwrotnie przyczynią się do powstawania jeszcze poważniejszych konsekwencji czy to na tle fizycznym czy psychicznym.

Co przyczynia się do powstawania problemów z potencją?

W artykule dostępnym na https://erektoportal.pl/ możemy zauważyć, że problemy z potencją są niezwykle rozbudowanym tematem. Dlatego warto odwiedzić ten wpis, aby zasięgnąć wszelkich istotnych informacji oraz dowiedzieć się o tym zagadnieniu jak najwięcej.

Aby jednak zrozumieć co przyczynia się do powstawania problemów z potencją należy wyjaśnić jak w organizmie męskim zachodzi proces uzyskiwania erekcji.

Pomimo, że może wydawać się to prosty proces, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Pierwszy impuls powstaje w głowie, dociera on tam w postaci bodźca, który może mieć różne podłoże: dotykowe, wzrokowe czy nawet opierać się na męskich wyobrażeniach. Następnie pod jego wpływem następuje rozszerzenie się tętnic i jednocześnie zwiększenie dopływu krwi do ciał jamistych i ciała gąbczastego w prąciu. Większy napływ krwi umożliwia im zwiększanie się, w skuteg czego penis zyskuje większe rozmiary i staje się sztywny.

W trakcie tego procesu może dojść do ogromnej liczby zakłóceń, a czynniki które mogą je spowodować można podzielić na fizyczne i psychiczne. Fizyczne są najczęściej występującymi i jednocześnie najbardziej poważnymi. Często w przypadku ich leczenia zaleca się udanie do lekarza, w momencie kiedy domowe sposoby nie działają. Powstają one głównie na skutek złej diety i braku aktywności fizycznej. W skuteg czego występuje nieszczelność naczyń krwionośnych powodująca przemieszczanie się bakterii po całym ciele, które z kolei w sposób bardzo łatwy mogą zainfekować członka.

Kolejnym zagrożeniem wynikającym z czynników fizycznych jest zwężenie się tętnic lub ich blokada co skutkuje słabym dopływem krwi do członka, uniemożliwiając tym samym osiągniecie odpowiedniego wzwodu (o ile jakkolwiek uda się go uzyskać). Nieodpowiedni poziom hormonów doprowadza do nieprawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Najbardziej poważne czynniki fizyczne to: zarażenie się grzybicą oraz bakteriami, choroby serca i układu krążenia, cukrzyca, obciążenie nadnerczy, zaburzenia hormonalne, uszkodzenia ciała, uzależnienia, leki obniżające ciśnienie krwi czy siedzący tryb życia.

Czynniki psychiczne również cechują się dużą liczbą występowania. Wynikają one głównie ze stresu, nieodpowiednich relacji między partnerami czy przeżyciami z przeszłości, które w sposób negatywny oddziałują na funkcjonowanie mężczyzn. Nie są one łatwe w wyleczeniu, ponieważ bardzo ciężkim jest zrozumienie powodów ich występowania oraz ich zaakceptowanie. Stres i lęk, depresja, niska samoocena, problemy w relacjach czy lęk przed niepowodzeniem, to najważniejsze z nich.

Jak mężczyzna może walczyć z tymi czynnikami?

Najlepsze sposoby w walce z problemami z potencją!

Przede wszystkim, aby móc mówić o leczeniu zaburzeń związanych z erekcją u mężczyzn musi on przełamać swoje poczucie wstydu i zaakceptować fakt, że je posiada. To już u mężczyzn stanowi połowę sukcesu w ich rozwiązaniu. Badania pokazują, że u mężczyzn, którzy cierpieli na problemy z erekcją, zaangażowanie ich partnerek w proces leczenia znacząco pozytywnie wpłynęło na ich pozytywny wynik. Wsparcie i akceptacja podczas występowania problemu z tego powodu jest niezwykle ważna.

Więc w momencie gdy mężczyzna wykaże się na tyle dużą dojrzałością, aby zaakceptować fakt, że cierpi on na dysfunkcje, może przystąpić on do ich skutecznej likwidacji. W tym celu w pierwszej kolejności powinien on skupić się na swojej codziennej diecie i dokonać jej weryfikacji. Bowiem nic tak źle nie wpływa i nie wywołuje tak negatywnych konsekwencji w męskim ciele jak zły jadłospis. Nie tylko przyczynia się on do nieszczelności naczyń krwionośnych i tym samym rozszerzeniu się bakterii w organizmie, ale także powoduje on złe samopoczucie skutkujące osłabionym libido.

Zdrowa dieta nie tylko wiąże się z wyeliminowaniem szkodliwych pokarmów bogatych w tłuszcze zwierzęce czy puste kalorie. Przede wszystkim zdrowy jadłospis powinien skupiać się na możliwości uzupełnienia organizmu w odpowiednie witaminy czy minerały. Niestety w momencie gdy zmiany w nim są na tyle poważne samo zdrowe odżywianie może okazać się nieskuteczne. Wówczas panowie powinni sięgnąć po odpowiedni zestaw ziół bądź zakupić suplementy diety.

Kolejnym, ważnym krokiem jest wprawienie swojego ciała w ruch, nie tylko w sypialni. Odpowiednie, niewymagające ćwiczenia nie tylko potrafią zwiększyć poziom testosteronu, tym samym powodując wzrost popędu seksualnego, ale także przyczyniają się do lepszego dotlenienia organizmu i zwiększenia w nim przepływu krwi.

Do czynników na tle psychicznym zaleca się podejście niezwykle poważne i pod żadnym pozorem ich nielekceważenie. Niewyleczone mogą one naprawdę przynieść przerażające konsekwencje odbijające się już nie tylko na płaszczyźnie seksualnej u panów. Podczas tych problemów należy postawić na relaks i odcięcie się od problemów stresowych. Dodatkowo na szczere rozmowy, zwłaszcza ze swoją partnerką, które mogą okazać się kluczowe w celu wyeliminowania problemów. Jeżeli nie wiadomo gdzie leży przyczyna złego psychicznego samopoczucia, zaleca się mężczyznom udanie do seksuologa, który na podstawie konsultacji będzie w stanie je określić.

Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3