2014-08-20T09:01:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zakończenie projektu „Wakacje z Parkiem Wodnym” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Park Wodny Aquarium
REKLAMA

Wakacje wielkimi krokami dobiegają końca. Za nami już wakacyjny projekt realizowany kolejny raz przez ostrołęcki aquapark. 180 dzieci z terenu miasta Ostrołęki ponownie wzięło udział w projekcie „Wakacje z Parkiem Wodnym".

Uczestnicy projektu zostali podzieleni na trzy grupy po 60 osób. Każda z grup uczestniczyła w zajęciach przez dwa tygodnie. Zajęcia skierowane były do uczestników w wieku od 7 do 12 lat. Projekt realizowany był w okresie od 7 lipca do 14 sierpnia.

Dzieci pod czujnym okiem instruktorów pozbywały się lęku przed wodą i doskonaliły umiejętności pływania. Zapoznały się z zasadami korzystania z pływalni oraz regulaminami dostępnych atrakcji wodnych. Głównym celem projektu była nauka pływania, ale nie zabrakło również innych atrakcji przygotowanych przez instruktorów, animatorów oraz gości specjalnych.

Zajęciami dodatkowymi, jakie czekały na dzieci po nauce pływania były:
- treningi Muay Thai i Break Dance z Grzegorzem Mulinkiem - Academia Gorila Ostrołęka,
- treningi Karate z instruktorami z Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate,
- warsztaty teatralne ze Staszkiem Orłowskim,
- warsztaty językowe pod okiem lektorów z Centrum Językowego NEO,
- kurs pierwszej pomocy z prezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS w Ostrołęce - Dariuszem Małkowskim.

Poza tym stałym elementem atrakcji były zawody na kręgielni oraz codziennie słodka przekąska przygotowana przez Restaurację NEMO.

- Na koniec każdego turnusu gościliśmy na naszym parkingu Radosny Świetlicobus wraz z animatorami, którzy organizowali gry i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu oraz policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prezentujących sprzęt policyjny. Tego dnia dzieci odwiedzały także Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji. Dzieci mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy oraz motorówkę. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych – powiedział nam Mariusz Mierzejewski, dyrektor Parku Wodnego Aquarium.

Dodatkowo na zakończenie każdego turnusu zajęć Restauracja NEMO przygotowała pyszne kiełbaski z grilla. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Projekt realizowany był pod honorowym patronatem prezydenta miasta Janusza Kotowskiego, dzięki czemu udział dzieci w projekcie był nieodpłatny.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×