zdjecie 762
zdjecie 762
2018-03-27T10:32:33+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Żart z bombą na posterunku nie wypalił. 23-latek będzie miał poważne kłopoty

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

W nie lada kłopoty wpakował się 23-letni mężczyzna, który zadzwonił na numer alarmowy 112 informując oficera dyżurnego o ładunku wybuchowym podłożonym w posterunku policji w Tarasinie.

W sobotnie popołudnie dyżurny sochaczewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie z WCPR, że w posterunku policji w Teresinie jest podłożony ładunek wybuchowy. Natychmiast ewakuowano mundurowych, którzy byli w tym czasie w budynku, a na miejsce zostali wysłani policyjni pirotechnicy. W czasie skrupulatnego sprawdzania pomieszczeń posterunku i pobliskiego terenu, nie znaleziono materiałów, które mogły być zagrożeniem dla policjantów i mieszkańców miejscowości.

W tym samym czasie trwały czynności zmierzające do ustalenia sprawcy fałszywego zgłoszenia. Działania sochaczewskich policjantów okazały się skuteczne, bowiem krótko po zgłoszeniu, w domu swojej siostry został zatrzymany 23-letni mieszkaniec gminy Błonie. Był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, by po wytrzeźwieniu wykonać z nim niezbędne czynności procesowe.

Zatrzymany wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zawiadomienia o zdarzeniu zagrażającemu życiu i zdrowiu osób, mimo iż wiedział, że takie zagrożenie nie istnieje. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna czasie przesłuchania przyznał, że jest odpowiedzialny za dwa podobne zgłoszenia na terenie Błonia. Wobec 23-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny skutkowało szybką reakcją służb. Policja nigdy nie bagatelizuje takich zgłoszeń, a osoby robiące sobie żarty muszą być świadome poważnych konsekwencji. Prosimy wziąć pod uwagę, że policjanci mogą być potrzebni w tym czasie w zupełnie innym miejscu, gdzieś gdzie być może komuś z naszych bliskich dzieje się krzywda i potrzebuje szybkiej pomocy.

REKLAMA
Więcej o: Tarasin, policja, bomba, żart

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×