2017-10-30T14:05:41+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zgłosił kradzież, której nie było. Będzie się tłumaczył w sądzie

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0

50-letni mieszkaniec gminy Myszyniec zgłosił kradzież swojego auta. Zgłaszając nie potrafił podać numeru rejestracyjnego, pomylił się także przy modelu auta a na koniec okazało się, że sam je przestawił w inne miejsce, ale o tym zapomniał. Miał prawo nie pamiętać, bo zgłaszając był kompletnie pijany. Teraz będzie musiał się z tego gęsto tłumaczyć w sądzie.

Dziś około godziny 1:30 w nocy dyżurny ostrołęckich policjantów został zaalarmowany o kradzieży toyoty avensis, do której miało dojść na terenie gm. Myszyniec. Niestety właściciel pojazdu nie potrafił podać numerów rejestracyjnych skradzionego pojazdu. Od mężczyzny  czuć było alkohol, ale twierdził on, że pojazd został na pewno skradziony.  

W związku z tym na miejsce skierowano mundurowych z Komisariatu Policji w Myszyńcu, którzy podjedli czynności w tej sprawie. Jednak już wstępne ustalenia pokazały, że właściciel toyoty nie tylko nie pamięta jej numerów rejestracyjnych, ale też również modelu pojazdu, gdyż w systemie informatycznym ustalono, że wskazany pojazd to toyota, ale corolla, a nie jak podawał właściciel avensis.

- Około 50 – letni właściciel toyoty oświadczył, że zaparkował swój pojazd  przed bramą swojego kolegi, a kiedy od niego wyszedł samochodu już nie było. Dalsze czynności  podjęte przez funkcjonariuszy pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna faktycznie był u kolegi ale  po wizycie odjechał swoim pojazdem sprzed jego posesji. W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili kilkanaście adresów, gdzie mógł znajdować się skradziony pojazd. Ostatecznie na jednej z posesji w gm. Myszyniec policjanci odnaleźli zaparkowaną toyotę. Właściciel posesji oświadczył, że 50 – latek w sobotnie popołudnie osobiście zostawił u niego na podwórku swój samochód i wrócił do domu pieszo – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało w organizmie zgłaszającego mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. W niedługim czasie wobec niego zostanie skierowany wniosek do sądu dotyczący bezpodstawnej interwencji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń