eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Złodziej w kościele. Próbował ukraść skarbonkę z datkami!

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Wybijając szybę w jednym z kościołów zuchwały złodziej usiłował ukraść znajdującą się wewnątrz skarbonkę z datkami dla potrzebujących. Niespełna dobę później został zatrzymany. To 38-letni recydywista z Ostrołęki. Za czyn, którego się dopuścił może trafić za kratki nawet na 15 lat!

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w godzinach wieczornych w jednym z kościołów na terenie powiatu ostrołęckiego. Po wybiciu szyby w świątyni złodziej próbował ukraść znajdującą się wewnątrz skarbonkę z datkami dla osób potrzebujących.

Na miejsce skierowano policjantów, którzy potwierdzili zgłoszenie, wykonali niezbędne czynności procesowe, podczas których zabezpieczyli ślady oraz kamień, który był wykorzystany do popełnienia przestępstwa. W poszukiwanie sprawcy zaangażowali się policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego i Patrolowego.

- informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Podejrzewany o przestępstwo mężczyzna został zatrzymany na jednej z ostrołęckich ulic. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Ostrołęki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że to nie jego pierwszy konflikt z prawem. Ostrołęczanin usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

W najbliższym czasie 38-latek odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Z uwagi na fakt, że przestępstwo, którego się dopuścił popełnił w warunkach recydywy może mu grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×