eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Zmiany za sterami ostrołęckiej WKU. Ppłk Gemza odchodzi, wraca ppłk Zdrojewski [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9327
zdjecie 9327
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W środę, 2 stycznia odbyło się oficjalne przekazanie władzy w ostrołęckiej Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Dotychczasowego komendanta, podpułkownika Krzysztofa Gemzę zastąpił podpułkownik Dariusz Zdrojewski, pełniący do sierpnia 2018 roku funkcję zastępcy szefa WkU w Ostrołęce a potem zarządzający placówką WKU na warszawskiej Pradze.

Oficjalne pożegnanie wieloletniego komendanta Gemzy zgromadziło w Wojskowej Komendzie Uzupełnień przy ulicy Sienkiewicza przedstawiciele służb mundurowych, władz lokalnych i samorządowych, przedstawicieli instytucji oraz stowarzyszeń, z którymi WKU współpracuje na co dzień.

- Minęło dokładnie 12 lat, 7 miesięcy i 16 dni od kiedy rozpocząłem pracę w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Ostrołęce. Kieruję jednostką od listopada 2007 roku. Ten czas to w szeregach WKU praktycznie cała wieczność, cała historia. Miałem przyjemność wprowadzać wiele zmian w administracji, począwszy od likwidacji zasadniczej służby wojskowej, uzawodowienia armii, później  były narodowe siły rezerwowe, służba przygotowawcza i obecnie terytorialna służba wojskowa. Z wszystkich tych zadań, w mojej ocenie wywiązaliśmy się bardzo dobrze. Tylko w ostatnich dwóch latach do służby przygotowawczej przyjęliśmy ponad 100 żołnierzy, do służb obrony terytorialnej przygotowaliśmy już ponad dwie kompanie, około 230 żołnierzy. Do zawodowej służby wojskowej w ciągu ostatnich dwóch lat przyjęliśmy grupę około 150 żołnierzy. Traktowałem te zadania w dwojaki sposób. Po pierwsze jako zadanie Wojskowej Komendy Uzupełnień, ale także w sposób cywilny, mianowicie taki, że mogłem przyczynić się do tego, że 150 osób otrzymało stabilną pracę, założyło rodziny i zaplanowało swoją przyszłość, karierę zawodową – mówił podczas uroczystości ppłk Gemza.

Z początkiem roku ppłk Gemza przeniesiony został do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim, gdzie również pełnił będzie funkcję komendanta.

Ppłk Gemzę zastąpił z dniem 1 stycznia na stanowisku komendanta WKU, ppłk Dariusz Zdrojewski. Dla ppłk Zdrojewskiego dzisiejsze mianowanie na szefa ostrołęckiej komendy oznacza powrót do macierzystej jednostki, w której jeszcze do sierpnia 2018 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta. W sierpniu ppłk Zdrojewskiemu powierzono kierownictwo Wojskową Komendą Uzupełnień na warszawskiej Pradze.

Spotkanie odbywające się w WKU było także okazją do wręczenia okolicznościowych medali z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×