2018-08-30T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Znamy program tegorocznego InQbatora. Będzie bardzo patriotycznie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

Już po raz 9. Festiwal Inqbator Teatralny zamieni we wrześniu Ostrołękę w miasto pantomimy, ulicznych pokazów, performance, improwizacji. W ciągu trzech dni od 13 do 15, mieszkańcy będą mogli zobaczyć kilkanaście ciekawych spektakli oraz udział w warsztatach, grze ulicznej i konkursach.

Festiwal tradycyjnie już rozpocznie się barwną i głośną paradą z Placu Bema na scenę przy D.H. "Kupiec". Tym razem jednak będzie ona pełna nawiązań do patriotycznej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. Prócz teatralnych postaci, pojawią się m.in. rekonstruktorzy na czele z Józefem Piłsudskim. Pierwszym spektaklem, który zobaczą widzowie będzie, tradycyjnie ten przygotowany przez Ostrołęcką Scenę Autorską. "Dzieci Wojen" to historia o losach dzieci uwikłanych w działania wojenne, w wybrane wydarzenia z historii Polski: Upadek Rzeczpospolitej, Trzeci Rozbiór Polski, I i II wojna światowa, wywózka na Sybir, Powstanie Warszawskie, czasy komunizmu, stan wojenny.

  - To już dziewiąta edycja Festiwalu, a dziewiątki jak mówi numerologia „są trochę oderwane od rzeczywistości”. Spektakle tegorocznej edycji Festiwalu są właśnie takie – opowiadają o naszej codzienności, radościach i smutkach ale w nieoczywisty, trochę nierealny sposób. Dotykają i nierzadko komentują współczesną rzeczywistość, wzbudzającą refleksję i zadumę. Teatry repertuarowe, alternatywne, uliczne, poszukujące i te dopiero początkujące pokażą nam swoją wizję teatru bez słów – mówi Magda Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

W czasie Inqbatora będzie można zobaczyć również widowiska przygotowane przez zagraniczne grupy teatralne. Już pierwszego wieczoru, ostrołęczanie zobaczą również spektakl "La Caja" zespołu teatralnego Mai Rojas and Los Escultores del Aire Cía z Hiszpanii, a w sobotę o 20.00 warto wybrać się również na przedstawienie Déjà vu teatru Bodeker& Neander.

Spośród polskich teatrów zobaczymy m.in. Teatr Akt, Teatr Mimo, Warszawskie Centrum Pantomimy, Teatr KTO, Teatr Rękawiczka, Teatr  Scena, Fundację Artystyczną Perform, Fundację Sztuka Ciała.

Prócz spektakli, Inqbator to także wydarzenia towarzyszące - warsztaty teatralne  Bartłomieja Ostapczuka, Warsztaty krytyki teatralnej Włodzimierza Neubarta, Duża przerwa, Taniec współczesny (Master Class)  Andrzeja Morawieca, Gra uliczna „Maska”.

Jeden ze spektakli powstanie w trakcie trwania Festiwalu. Będą to „Motyle” -  wynik wspólnej pracy Fundacji Sztuka Nowa i Fundacji Artystycznej Perform z udziałem młodzieży i seniorów z Ostrołęki.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń