zdjecie 4498
zdjecie 4498
2018-08-30T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Znamy program tegorocznego InQbatora. Będzie bardzo patriotycznie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
0
0

Już po raz 9. Festiwal Inqbator Teatralny zamieni we wrześniu Ostrołękę w miasto pantomimy, ulicznych pokazów, performance, improwizacji. W ciągu trzech dni od 13 do 15, mieszkańcy będą mogli zobaczyć kilkanaście ciekawych spektakli oraz udział w warsztatach, grze ulicznej i konkursach.

Festiwal tradycyjnie już rozpocznie się barwną i głośną paradą z Placu Bema na scenę przy D.H. "Kupiec". Tym razem jednak będzie ona pełna nawiązań do patriotycznej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. Prócz teatralnych postaci, pojawią się m.in. rekonstruktorzy na czele z Józefem Piłsudskim. Pierwszym spektaklem, który zobaczą widzowie będzie, tradycyjnie ten przygotowany przez Ostrołęcką Scenę Autorską. "Dzieci Wojen" to historia o losach dzieci uwikłanych w działania wojenne, w wybrane wydarzenia z historii Polski: Upadek Rzeczpospolitej, Trzeci Rozbiór Polski, I i II wojna światowa, wywózka na Sybir, Powstanie Warszawskie, czasy komunizmu, stan wojenny.

  - To już dziewiąta edycja Festiwalu, a dziewiątki jak mówi numerologia „są trochę oderwane od rzeczywistości”. Spektakle tegorocznej edycji Festiwalu są właśnie takie – opowiadają o naszej codzienności, radościach i smutkach ale w nieoczywisty, trochę nierealny sposób. Dotykają i nierzadko komentują współczesną rzeczywistość, wzbudzającą refleksję i zadumę. Teatry repertuarowe, alternatywne, uliczne, poszukujące i te dopiero początkujące pokażą nam swoją wizję teatru bez słów – mówi Magda Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

W czasie Inqbatora będzie można zobaczyć również widowiska przygotowane przez zagraniczne grupy teatralne. Już pierwszego wieczoru, ostrołęczanie zobaczą również spektakl "La Caja" zespołu teatralnego Mai Rojas and Los Escultores del Aire Cía z Hiszpanii, a w sobotę o 20.00 warto wybrać się również na przedstawienie Déjà vu teatru Bodeker& Neander.

Spośród polskich teatrów zobaczymy m.in. Teatr Akt, Teatr Mimo, Warszawskie Centrum Pantomimy, Teatr KTO, Teatr Rękawiczka, Teatr  Scena, Fundację Artystyczną Perform, Fundację Sztuka Ciała.

Prócz spektakli, Inqbator to także wydarzenia towarzyszące - warsztaty teatralne  Bartłomieja Ostapczuka, Warsztaty krytyki teatralnej Włodzimierza Neubarta, Duża przerwa, Taniec współczesny (Master Class)  Andrzeja Morawieca, Gra uliczna „Maska”.

Jeden ze spektakli powstanie w trakcie trwania Festiwalu. Będą to „Motyle” -  wynik wspólnej pracy Fundacji Sztuka Nowa i Fundacji Artystycznej Perform z udziałem młodzieży i seniorów z Ostrołęki.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×